!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum českých granátů v Praze

Muzeum českých granátů v Praze

Kultura
Na Novém Městě pražském v Panské ulici najdete unikátní muzeum věnované českým granátům. Jsou zde shromážděné kolekce šperků zhotovené starými mistry, ale také současné šperky společnosti Granát a.s. Turnov.
Muzeum granátů v Praze je jedinečné místo, kde se pod jednou střechou nalézají historické výrobky i moderní šperky firmy Granát a.s. Turnov.

V muzeu se lze seznámit s dějinami těžby a broušení granátů v Čechách a prohlédnout si všechny druhy minerálů patřící do skupiny granátů. Jsou zde vystaveny staré rytiny a litografie, ilustrující nástroje a mechanismy, jichž se k těžbě a broušení granátů využívalo. Samostatná část expozice je věnována úloze granátů v alchymii a astrologii a jejich mystickým vlastnostem.

Návštěvníci muzea si mohou najít vlastní granát ve speciálně připravené směsi druhů hornin nebo si zakoupit granátové výrobky, které jsou ve své většině kopiemi šperků z nejrůznějších historických období.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 9. 2019