Muzeum české elektrické kytary ve Vápenném Podole u
Pardubic bylo zřízeno jako vzpomínka a úcta k hudebním
nástrojům a aparaturám českého big beatu. K jeho tvůrcům, výrobcům a hlavně muzikantům-uživatelům a spoluhráčům, kteří už mezi námi nejsou.
Prohlédnete si zde
poklady, které jsou v něm k vidění a dozvíte se spoustu informací o nich. Třeba to, že na kytaru od nás hrál i
George Harrsion z Beatles anebo proč se jedna jmenovala Jolana a prohlédnete si nástroj, který zabodoval na
světové výstavě Expo v roce
1958.