Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech
Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech ve specializaci oboru paleontologie dokumentuje celou oblast Barrandienu, ve specializaci na železářství dokumentuje Rokycansko, Plzeňsko a Berounsko, v oboru botanika i Brdy a Křivoklátsko.
Rokycanské muzeum Dr. Bohuslava Horáka se už od svého založení v roce 1905 specializuje na historii, etnografii, paleontologii a přírodovědu. Tomu odpovídá i charakter jeho stálých expozic. V rámci prohlídkové trasy jich navštívíte rovnou šest. Vedle expozic pořádá muzeum krátkodobé výstavy a přednášky. Od roku 2016 za tímto účelem využívá i novou výstavní síň, která vznikla po rekonstrukci bývalé muzejní budovy v ulici J. Knihy. 

Muzeum ve specializaci oboru paleontologie dokumentuje celou oblast Barrandienu, ve specializaci na železářství dokumentuje Rokycansko, Plzeňsko a Berounsko, v oboru botanika i Brdy a Křivoklátsko. Je odborným pracovištěm pro muzejní a vlastivědnou práci a dokumentaci vývoje přírody a společnosti regionu.

Několikrát do roka se u nás můžete setkat s ukázkami tradičních lidových řemesel, připravena je i celá řada vzdělávacích programů. U předškoláků jsou oblíbené místní lidové pověsti vyprávěné jako pohádky.