Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Muzeum domečků, panenek a hraček Litomyšl

Kultura
Na Zámeckém návrší v Litomyšli najdete nové Muzeum domečků, panenek a hraček sběratelky MUDr. Dobromily Filové. Muzejní expozice navazuje na úspěšné výstavy konané na druhém okruhu Státního zámku Litomyšl.

Ve vitríně Z národů ač jsme různých si prohlédnete panenky v typickém oblečení jejich země. Dále zde uvidíte např. sbírku panenek Barbie, porcelánové panenky, doplňky i domečky. Jsou zde panenky od roku 1840 do dnešní doby společně s jejich domečky ze stejného období se zařízením - nádobí, květiny, panenky, jídlo, kočárky apod. Panenek, včetně obyvatelek domečků, je k vidění kolem 600 a domečků víc jak sto.

V muzeu je rovněž průřez vývoje hraček a také hračky pro kluky - autíčka, vláčky, cirkus, kolotoče, nože, ale i obchody, školy a hospoda Veselka.

Muzeum je určeno především pro rodiny s dětmi, školy a školky, sběratele, milovníky starých věcí. K dispozici je zde i malé občerstvení, herna pro děti a fotosalon. Expozice je opatřena popisky, štítky, je možnost si objednat komentovanou prohlídku.

Muzeum se nachází v přízemí bývalé prodejny Kubík v Jiráskově ulici 4, naproti zámeckému pivovaru v Litomyšli. K dispozici je bezbariérový přístup a parkoviště.

Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí