Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum čokolády – Čokoládový dům v Praze
Historie cokolády v ceských zemích, expozice
"> Historie cokolády v ceských zemích, expozice "> formy na cokoládu, sbírka "> Obrazy, malované cokoládou, sbírka "> Tuzexové figurky, sbírka "> Divadelni prohlídka s lécením chutí na cokoládu cokoládou "> Oslavy narozenin "> Modelování figurky z cokoládové modelíny, workshop "> Kreslení cokoládou na papír, happening "> Výroba obalu na cokoládu, workshop "> Výroba vlastní barevné cokoládky, workshop "> Ukázka výroby pralinek
Přidat foto
Kultura

Muzeum čokolády – Čokoládový dům v Praze

Muzeum čokolády a galerie čokoládových obrazů jsou uzavřené z důvodu rekonstrukce do odvolání.

1. české Muzeum čokolády, které najdete v Praze, vám nabízí spoustu zajímavých a netradičních zážitků. Seznámíte se s historií čokolády v českých zemích i s 3000 let starou historií ve světě, kdy ji využívali Mayové a Aztékové jako magický nápoj vyráběný z čokoládových bobů.

V muzeu zjistíte, jak se čokoláda zpracovává v dnešní době a uvidíte výrobu pralinky živě. Nabízíme našim  návštěvníkům možnost čokoládových zážitků: namalovat si vlastní obrázek čokoládou, vytvořit si vlastní čokoládu, pokreslit figurku barevnou čokoládou, a  to vše formou různých workshopů.

V neposlední řadě vás potěší to, že si můžete posedět v naší čokoládovně u vchodu do muzea a ochutnat např. spoustu druhů pralinek, vyrobených ze 100% kvalitní čokolády bez přídavných ztužených tuku s různými nezvyklými chutěmi (chilli, wassabi, česnek, kardamon, máta, kaviár a další). Dále ochutnáte vino, čokolikéry, čokoládové pivo a více než 30 druhů horké čokolády.

Zažít zde můžete také Prague Chocolate Cabaret - celovečerní program ve stylu 20. let s večeří, nebo oslavy narozenin s Dr. Čoko (na objednávku).

Obrazy, nad kterými se sbíhají sliny – sladké čokoládové obrazy vytvořil umělec Vladomír Čech. Ty se ochutnávat nesmějí, ale jinak věřte, že na téhle sladké exkurzi si užijí všechny vaše smysly. Nejprve se můžete podívat na film o historii a výrobě čokolády. Dozvíte se jaké koření přidávali Aztékové do čokolády, za kolik čokoládových bobů prodávali králíka, co pak dávali do čokolády výrobci v Londýně v 18. století pro zlepšení barvy, co roste na kakaovníku, jak se sklízí čokoládové boby a připravuje z nich voňavá čokoláda.

Tím nejzáživnějším – hlavně pro děti – je však zdejší workshop, ve kterém si pěti druhy čokolády ozdobí čokoládovou kočičku a zbytek čokolády snědí s ovocem (aby to bylo aspoň trochu zdravé). Figurky se pak odnesou ztuhnout do mrazáku a děti se pustí se do řešení čokoládového kvízu, můžou věštit z cukru a samozřejmě taky malovat jako Vladomír Čech obrazy z čokolády. Domů si pak odnesou nejen zážitky ale také vyrobenou kočičku.

 

Ubytování a restaurace v okolí