!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Mráz léčí – kryokomora v Brně
Životní styl

Mráz léčí – kryokomora v Brně

Regenerační centrum v Brně zaměřené na kryoterapii (celotělovou i lokální) a hyperbarickou oxygenoterapii. Dopřejte si tu nejlepší péči a zbavte se bolesti pomocí moderních technologií.
Moderní léčebná metoda, při které se organismus na krátkou dobu vystaví extrémně nízkým teplotám (pod -120°C). Pomocí suchého mrazu dochází ke stimulaci buď celého těla – celková kryoterapie v kryokomoře, nebo lokálně – lokální kryoterapie.
 
  • Urychluje regeneraci: působením extrémně nízkých teplot a následným zahřátím těla dochází k překrvení a tím k urychlení regenerace svalů, šlach a úponů.
  • Omlazuje pokožku: v těle dochází díky kryoterapii ke tvorbě kolagenu, vaše pokožka tak získá lepší elastičnost.
  • Posiluje imunitu: návštěva kryokomory stimuluje tělo ke tvorbě bílých krvinek, které jsou zodpovědné za imunitní proces v těle.
  • Napomáhá hubnutí: díky kryoterapii se urychlí metabolismus až na několik hodin a dochází i k odbourávání podkožního tuku.
  • Pozitivně ovlivňuje psychiku: celotělová kryoterapie snižuje množství stresových hormonů a naopak zvyšuje hladinu endorfinů v těle.
  • Pomáhá od bolesti: při proceduře dochází k uvolnění svalového napětí a postupně mizí i dlouhodobá bolest kloubů a svalů.
 

Jak vše probíhá?

V šatně si odložíte do spodního prádla, případně se převlečete do šortek a tílka (dámy). Před vstupem do kryokomory vás vybaví vším potřebným – čelenkou, rouškou, rukavicemi, obuví a příp. i ponožkami. Nejdřív vstoupíte do předkomory, kde je teplota cca -60 až -80 °C. V této místnosti si vaše tělo po dobu 30 sekund zvyká na suchý chlad.

Přejdete do hlavní komory a zavřete za sebou dveře. Nad vnitřními dveřmi zobrazuje displej zbývající čas do konce procedury. Po uplynutí zvoleného času (můžete i kdykoliv v průběhu procedury) odcházíte stejnými vnitřními dveřmi do předkomory a následně ven vstupními dveřmi. Odložíte ochranné pomůcky a přejdete do cvičebny. Následuje rozehřátí organismu na cvičebních strojích, jde jen o lehké cvičení. Pro optimální působení terapie cvičte alespoň aspoň 10 minut, dojde k účinnějšímu rozproudění oběhového systému (krevní a mízní). Nebo se věnujte dokonalému protažení.
Zobrazit více