Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Mráz léčí – kryokomora v Brně
Životní styl

Mráz léčí – kryokomora v Brně

Regenerační centrum v Brně zaměřené na kryoterapii (celotělovou i lokální) a hyperbarickou oxygenoterapii. Dopřejte si tu nejlepší péči a zbavte se bolesti pomocí moderních technologií.
Moderní léčebná metoda, při které se organismus na krátkou dobu vystaví extrémně nízkým teplotám (pod -120°C). Pomocí suchého mrazu dochází ke stimulaci buď celého těla – celková kryoterapie v kryokomoře, nebo lokálně – lokální kryoterapie.
 
  • Urychluje regeneraci: působením extrémně nízkých teplot a následným zahřátím těla dochází k překrvení a tím k urychlení regenerace svalů, šlach a úponů.
  • Omlazuje pokožku: v těle dochází díky kryoterapii ke tvorbě kolagenu, vaše pokožka tak získá lepší elastičnost.
  • Posiluje imunitu: návštěva kryokomory stimuluje tělo ke tvorbě bílých krvinek, které jsou zodpovědné za imunitní proces v těle.
  • Napomáhá hubnutí: díky kryoterapii se urychlí metabolismus až na několik hodin a dochází i k odbourávání podkožního tuku.
  • Pozitivně ovlivňuje psychiku: celotělová kryoterapie snižuje množství stresových hormonů a naopak zvyšuje hladinu endorfinů v těle.
  • Pomáhá od bolesti: při proceduře dochází k uvolnění svalového napětí a postupně mizí i dlouhodobá bolest kloubů a svalů.
 

Jak vše probíhá?

V šatně si odložíte do spodního prádla, případně se převlečete do šortek a tílka (dámy). Před vstupem do kryokomory vás vybaví vším potřebným – čelenkou, rouškou, rukavicemi, obuví a příp. i ponožkami. Nejdřív vstoupíte do předkomory, kde je teplota cca -60 až -80 °C. V této místnosti si vaše tělo po dobu 30 sekund zvyká na suchý chlad.

Přejdete do hlavní komory a zavřete za sebou dveře. Nad vnitřními dveřmi zobrazuje displej zbývající čas do konce procedury. Po uplynutí zvoleného času (můžete i kdykoliv v průběhu procedury) odcházíte stejnými vnitřními dveřmi do předkomory a následně ven vstupními dveřmi. Odložíte ochranné pomůcky a přejdete do cvičebny. Následuje rozehřátí organismu na cvičebních strojích, jde jen o lehké cvičení. Pro optimální působení terapie cvičte alespoň aspoň 10 minut, dojde k účinnějšímu rozproudění oběhového systému (krevní a mízní). Nebo se věnujte dokonalému protažení.

Mersey Gathering 4 v Brně – Mick Harvey

Poslední květnovou sobotu zahraje v Brně na festivalu MG04 australský hudebník, producent a skladatel Mick Harvey. Doplní jej české skupiny Dunaj a Kill The Dandies!, po skončení zahrají DJs Ibe a Kevridge.
Brno, Jihomoravský kraj

Nejstarší šperky a ozdoby těla a Věstonická venuše

Napadlo vás někdy, jak se zdobily a co asi nosily venuše podobné té věstonické? Výstava Nejstarší šperky a ozdoby těla se pokouší na tuto otázku odpovědět. Vystaveny jsou originály paleolitických artefaktů, včetně slavné Věstonické venuše.
Brno, Jihomoravský kraj

Karneval v cirkuse

Karnevalové řádění pro všechny princezny, rytíře, klauny, kočičky, kluky i holčičky. Hry, tancování, tvoření, hrací koutek pro mrňousky, drobné občerstvení, tombola. V pátek 17. února si užijete "Karneval v cirkuse", který se uskuteční v lužáneckém pracovišti Linka ve Starém Lískovci.
Brno-Starý Lískovec, Jihomoravský kraj

Šmoulové – Magický svět na Brněnském výstavišti

Dobrodružný park Šmoulové – Magický svět na Výstavišti Brno láká na spoustu zábavy a dobrodružství. Šmoulové zvou do své originální vesnice, promění vás ve šmoulu, a spolu s nimi zachráníte les před čarodějem Gargamelem. Kromě zábavy je park doplněn o vzdělávací stezku zaměřenou na ochranu přírody.
Brno, Jihomoravský kraj

Polárium – sauna naruby v nové kryokomoře

Máte chuť vyzkoušet si něco nového? Polárium je mimořádný zážitek (pobyt až v -150°C) , který navíc prospěje vašemu zdraví.
Brno-Nový Lískovec, Jihomoravský kraj

Lesopark Kamenný vrch v Novém Lískovci

Lesopark vznikl před 1. světovou válkou jako součást špičkového sanatoria, jehož součástí byly i další objekty. Po zrušení v roce 1948 začal chátrat. Nedávno prošla funkcionalistická vyhlídková věž i s přilehlým lesoparkem obnovou.
Brno, Jihomoravský kraj

Rozhledna Kamenný vrch v Brně

Betonová rozhledna byla postavena v areálu bývalého ozdravovacího areálu v roce 1928. Po několika letech chátrání byla v roce 2011 obnovena společně s přilehlým parkem. Vzhledem ke vzrostlé vegetaci je výhled z ní omezený.
Brno, Jihomoravský kraj

Koniklecová louka v přírodní rezervaci Kamenný vrch v Brně

Na brněnském sídlišti Kamenný vrch najdete velkou raritu – nachází se zde stejnojmenná přírodní rezervace, přezdívaná Kameňák. Právě zde na jaře vykvétají desetitisíce konikleců velkokvětých, jejichž počet je největší na světě.
Brno-Nový Lískovec, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Campea Aparthotel v Brně

Campea Aparthotel nabízí ubytování v moderních dvoulůžkových pokojích s vlastní kuchyňkou a výhledem na Brno. Součástí hotelu je luxusní restaurace, Wi-fi připojení a parkování je zdarma.
Brno-Bohunice, Jihomoravský kraj

Zahrádka Na Střeláku v Brně

Občerstvení, pohoštění na vašich cestách, poblíž cyklostezky, v areálu zdejšího parku v překrásném prostředí. Přijděte či přijeďte pohodu u nás najdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Zámecký hotel Parkhotel Brno

Stylový zámecký hotel z konce 19. století, je umístěn v těsné blízkosti brněnského výstaviště a přitom v zeleni a tichu údolí řeky Svratky. Interiéry i exteriéry hotelu jsou zdobeny štukovými a kovářskými prvky, stěny potaženy lyonským hedvábím.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Prominent – skvělá gastronomie v Brně

Restaurace Prominent nabízí spojení jedinečného místa pro setkání s přáteli či obchodními partnery a zajímavé kulinářské zážitky. Netradiční zpracování tradičních surovin vychází z tradice české a moravské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj