!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Modulární EXPO pavilon 2015 ve Vizovicích
Pavilon EXPO 2015
"> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015 "> Pavilon EXPO 2015
+ Přidat foto
Památky

Modulární EXPO pavilon 2015 ve Vizovicích

Nízkoenergetická inteligentní polyfunkční budova, v které se nachází galerie, kavárna, recepce, kancelářské prostory a obytná zelená odpočinková střecha s výhledem na Bílé Karpaty a výrobní areál firmy KOMA MODULAR.
Budova je zkonstruována z velkoprostorových modulů metodou "Off site building". Nyní tvoří společně s modulární firemní restaurací Centrum modulární architektury, které bude doplněno vývojovým a inovačním centrem a amfiteátrem dle návrhu CHYBIK+KRISTOF AA. 

Budova je doplněna uměleckými díly od sochaře Lukáše Rittsteina a ak. malířky Barbory Šlapetové.

Příběh stavby
V roce 2015 uspěla firma KOMA MODULAR v mezinárodní soutěži s dodávkou českého pavilonu na světovou výstavu EXPO italském Miláně. Český pavilon zde získal bronzovou medaili za architekturu a inovace, což je první ocenění za doby samostatné České republiky. Už v průběhu výstavy získal pavilon několik dílčích ocenění od návštěvníků a italských médií, například jako nejpohodovější pavilon, pavilon nejvstřícnější k dětem či pavilon s nejhezčí střešní zahradou. Po výstavě byl tento modulární objekt rozebrán a převezen do Vizovic – sídla firmy, kde byl přestaven na administrativní budovu. Celý objekt musel být přizpůsoben z teplého milánského prostředí na kruté valašské zimy. Jednotlivé části stavby jsou navrženy tak, aby byly splněny požadavky ČSN 730540-2 a vyhlášky č. 148/2007 Sb, o energetické náročnosti stavby. Modulární pavilon EXPO navrhlo architektonické studio CHYBIK+KRISTOF ARCHITECTS & URBAN DESIGNERS, interiéry přetvoření výstavního pavilonu na polyfunkční budovu yytvořilo studio Olgoj Chorchoj. Bývalý český pavilon byl uveden do provozu na podzim roku 2018 a nyní slouží jako polyfunkční budova a veřejné výstavní centrum. Přízemí objektu je otevřené veřejnosti kde je výstavní prostor s kavárnou. V dalších dvou patrech jsou kancelářské prostory. Střecha je zelená s terasou bylinkovou zahradou s výhledem na areál firmy a Vizovické vrchy. Vnitřní prostor objektu je industriálně laděný, jsou zde použity materiály jako železo a sklo, obklady jsou dřevěné, bondové a sklobetonové. Uprostřed pavilonu je otevřené atrium, kterým se vine spirálovité plátno s barevnými motivy ze života firmy od akademické malířky Barbory Šlapetové, které je v kontrastu s industriálním prostředím. Dílo je doplněno dvěma sochami „autoptáků“ od Lukáše Rittsteina. Přemístěný pavilon byl oceněn v silně zastoupené soutěži Zasedačka roku 2018 jako Nejatraktivnější pracovní prostředí. Porotě předsedala architekta Eva Jiřičná. Dále získal cenu Grand Prix arch.Nováka v soutěži Stavba roku Zlínského kraje, která se udává pouze výjimečným stavbám – za 17 let této soutěže byla cena Grand Prix udělena pouze šesti stavbám.

Tato stavba je součástí výběrové sbírky projektu Stavba čtvrtstoletí.
Zobrazit více

Provozovatel

KOMA MODULAR s.r.o.

Říčanská 1191
763 12 Vizovice
Tel.:
+420 577 007 711
Email:
info@koma-modular.cz
WWW:
www.koma-modular.cz
WWW:
stavbactvrtstolet...
GPS:
49,212279 17,862777
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí