Úvod > Co chcete dělat? > Mitrovský dvůr na Vysočině

Mitrovský dvůr na Vysočině

Životní styl
Mitrovský dvůr na Vysočině je skutečně unikátní místo. Najdete zde prodejnu vyzrálého hovězího masa, steakovou restauraci, westernovou areénu, kde probíhají jezdecké závody i farmářské trhy. Návštěva areálu je možná s koňmi, možnost ustájení u restaurace.

Steaková restaurace Mitrovský dvůr připravuje jídla výhradně ze surovin vlastní produkce Statku Mitrov a sezónních surovin dalších regionálních farem. Základem je vyzrálé hovězí maso plemene Aberdeen Angus a dále maso jehněčí a vepřové. Na statku najdete zde také prodejnu těchto mas.

Součástí areálu je aréna, ve které probíhají od jara do podzimu nejrůznější akce, například westernové soutěže, hodnocení dobytka, ukázky práce pasteveckých psů apod. Jednou z hlavních akcí je seriál závodů ve westernových jezdeckých disciplínách Black Angus Championship - soutěž v dovednostech jezdců a koní při práci s dobytkem (rodeo). Závody probíhají v sobotu i v neděli od cca 10 do 16 hodin, na programu jsou vždy jak penningové ("oddělovací"), tak ropingové (lasovací) a rychlostní disciplíny. Vstup na akci je bezplatný. Několikrát v průběhu dne je nabídnuta možnost povozit se zdarma na koni. O přestávkách závodů probíhají pro diváky soutěže o ceny.

Posláním mitrovských farmářských trhů je představit a nabídnout návštěvníkům kvalitní regionální potraviny a další produkty, převážně ekologického původu nebo v tzv. "eko" kvalitě. Nabídce dominuje vyzrálé hovězí maso plemene Aberdeen Angus z místní produkce Statku Mitrov, dále maso jehněčí a vepřové a široká nabídka masných výrobků. Trhy nabídnou také med, vejce, zeleninu, sýry, sazenice či koření od dalších regionálních farmářů a výrobců.

Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí