!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zábavná hra na bázi geocachingu v okolí Kutné Hory
Zážitky

Zábavná hra na bázi geocachingu v okolí Kutné Hory

Hledejte "tajné schránky" od Kuklíku, přes propasti, Červené Pečky, Vysokou, Velký rybník až do Malešova. Letáčky a mapky získáte v místních knihovnách (Miskovice,Suchdol, Polepy a Malešov) nebo u zmrzliny v Miskovicích U Kamila.

Víte kde jsou Miskovické pseudozávrty, kde se pěstovala vinná réva už za Karla IV., víte co je Cylindrovka, Veverák nebo kde bojoval J.Žižka? Nebo kde se našla dinosauří noha?  V okolí Miskovic u Kutné Hory jsou ukryté schránky podobně jako při geocachingu. Schránky jsou na dostupných místech , v každé je popis daného místa, notýsek a tužka.

Můžete vyrážet v létě kolmo i pěšky, v zimě třeba na běžkách, nosit cestou sesbíraný jakýkoliv kamínek a vyměnit za "Kamínek štěstí" (jen ve schránce v propastech).

Od července 2018 najdete ve schránkách části tajenky(psané v morseovce nebo v různých šifrách vždy přiložených) a v některých různé žetony-dinosauří vejce, za 3 různé žetony získáte  zdarma zmrzlinu v Miskovicích (u hřiště) U Kamila.A kdo vyluští celou tajenku, objede všechny schránky (18- letos poprvé až do Polep) může vyhrát  nějaké zajímavosti z počítačové techniky nebo deskové hry Albi.Tajenka začíná u první schránky, tj.1 Nebesáček, můžete však vyrážet různě, jen tajenku musíte seřadit podle pořadí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Kutná Hora, Střední Čechy
Přátelský pivovar Malešov

Přátelský pivovar Malešov

Malešov, Střední Čechy
Luxusní středověký kemp v Malešově

Luxusní středověký kemp v Malešově

Malešov, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy