!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Minipivovar Polivar Kopřivnice
Gurmánská turistika

Minipivovar Polivar Kopřivnice

Minipivovar Polivar v Kopřivnici nabízí nefiltrovaná a nepasterizovaná piva vyrobena spodním kvašením. K výrobě piva je používán humnový slad ze Záhlinic a Žatecký chmel.
pivovarské restauraci si můžete pochutnat na klasické kuchyni i pivních specialitách. Posedět můžete i na příjemné letní zahrádce. K pivečku jsou dobroty domácí kuchyně, např. zrající sýr nakládaný v pivečku, škvarková pomazánka, jemná paštika či steak a další. Restaurace nabízí také obědové menu.

Na čepu je pivo Poležák 11° polotmavá a Poležák 12° světlá, Vídeňská 13° Vienna Malt, American Pale Ale 11°, India Pale Ale 15°, Stout 14°Vídeňská 10° Vienna Malt. Veškerá piva lze také odnést v PET láhvích.

Pivovar je výborně dostupný autem, na kole i pěšky. Železniční stanice Kopřivnice-zastávka je vzdálená cca 180 m. Okolo pivovaru vede turistická trasa značená Modrou TZ a cca 100 m od pivovaru vede cyklotrasa č. 502. Pivovar je součástí Beskydské pivní stezky.
 

Z historie pivovaru:

Myšlenka s vybudováním pivovaru Polivar vznikla v roce 2013. V roce 2014 jsme se pustili do jeho výstavby. Patříme do skupiny minipivovarů. Naše piva jsou vyrobena spodním kvašením. Jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, což jim dodává plnohodnotnou vůni a chuť. K výrobě piva používáme kvalitní suroviny, mezi které patří humnový slad ze Záhlinic a Žatecký chmel. Záhlinice se nachází v nejlepší produkční oblasti pro pěstování sladovnického ječmene v ČR v regionu Haná na střední Moravě.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 3. 2021
22.4.
21.6.
Tramping na Příborsku

Tramping na Příborsku

Příbor, Severní Morava a Slezsko
1.6.
31.8.
Noc na hradě Hukvaldy

Noc na hradě Hukvaldy

Hukvaldy, Severní Morava a Slezsko
17.10.
Kateřinický trail - 9. ročník

Kateřinický trail - 9. ročník

Kateřinice, Severní Morava a Slezsko
10.7.
Horečky fest 2021

Horečky fest 2021

Frenštát pod Radhoštěm, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Interhotel Tatra Kopřivnice

Interhotel Tatra Kopřivnice

Kopřivnice, Severní Morava a Slezsko
Hotel Olympia v Kopřivnici

Hotel Olympia v Kopřivnici

Kopřivnice, Severní Morava a Slezsko