Úvod > Co chcete dělat? > Minimuzeum československého opevnění 1935–1938 u Moravského Krumlova
Památky

Minimuzeum československého opevnění 1935–1938 u Moravského Krumlova

Minimuzeum čs. opevnění z let 1935 – 1938 se nachází na kopci Spravedlnost, cca 1 km severně od obce Bohutice nedaleko Moravského Krumlova. Jedná se v podstatě dva zpřístupněné řopíky s označením A-140 a A-120.
Areál muzea se skládá ze dvou objektů lehkého opevnění vzor 37 vybudovaných ve III. armádním sboru v rámci úseku 16 – Moravský Krumlov v roce 1938. Jeden z objektů (A-140) je zrekonstruován do plánované podoby, které by dosáhl, nebýt Mnichovské dohody v roce 1938.

Ve druhém objektu (A-120) je zřízena expozice poválečné reaktivace opevnění a je zde umístěna i výstava modelů všech typů lehkého opevnění vzor 37. Okolo objektu A-140 je vybudována i provizorní překážka, která navazuje na překážku intervalovou. V rámci intervalové překážky jsou k vidění makety železných protitankových rozsocháčů a betonové překážky.

Objekty jsou v době přítomnosti provozovatele opatřeny dobovou výstrojí, výzbrojí a vybavením.

Objekty minimuzea se nacházejí na kopci Spravedlnost, v katastru obce Olbramovice, cca 1 km severně od obce Bohutice, nedaleko Moravského Krumlova. U silnice mezi obcemi Olbramovice a Rakšice je umístěna informační tabule, která vás navede na značenou cestu do areálu muzea.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Regionální produkty Znojemska

Regionální produkty Znojemska

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Hotel Rokiten

Hotel Rokiten

Moravský Krumlov, Jižní Morava
Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Miroslav, Jižní Morava
Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák

Ivančice, Jižní Morava