Úvod > Co chcete dělat? > Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Kultura
Mezinárodní muzeum keramiky je umístěno v rekonstruovaných budovách někdejšího zámeckého pivovaru a v přilehlých hradních baštách. V letech 2019 - 2020 probíhá rekonstrukce a muzeum je uzavřeno.
Vzniklo v roce 1967 v Bechyni, v souvislosti s místní řemeslnou i školskou tradicí a s konáním Mezinárodních symposií keramiky v České republice (od 1966 do současnosti).

Jedná se o pobočku Alšovy jihočeské galerie zaměřenou na českou moderní keramiku a díla umělců z celého světa, kteří se zúčastnili mezinárodních bechyňských symposií (B. Dobiáš, A. Kroupová, manželé Radovi, M. Taberyová, V. Šerák, L. Těhník, J. Viková a další).
 

Rekonstrukce muzea 2019 - 2021

Práce potrvají rok a otevřeno by mělo být na jaře 2021. Podle všech předpokladů bude pobočka hotová na podzim roku 2020, pro veřejnost ji Alšova jihočeská galerie otevře na jaře 2021. Změnou projde také otevírací doma. Oproti stávajícím pěti měsícům bude nová budova bude v provozu celoročně.

V nové budově bude menší stálá expozice keramiky. Zároveň vzniká prostor pro krátkodobé výstavy, a tam by měly být i výstavy designu, malby, sochy, grafiky, klasický průřez i současného umění.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar v Bechyni

Pivovar v Bechyni

Bechyně, Jižní Čechy
Apartmány Lhota u Bechyně

Apartmány Lhota u Bechyně

Bechyně, Jižní Čechy
Pivovarský dvůr Lipan

Pivovarský dvůr Lipan

Dražíč, Jižní Čechy