Úvod > Co chcete dělat? > Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni
Kultura

Mezinárodní muzeum keramiky v Bechyni

Mezinárodní muzeum keramiky bude od září 2021 umístěno v bývalém domě služeb v Bechyni. Do té doby probíhá náročná rekonstrukce. Nová pobočka AJG v Bechyni bude mít celoroční provoz
Mezinárodní muzeum keramiky bude nově umístěno v bývalém domě služeb v Bechyni, který se nachází na dohled od bechyňského náměstí na rohu Čechovy a Novodvorské ulice. V přízemí jsou hotové restaurátorské dílny a depozitář. Nahoře je jeden velký prostor, kde budou výstavy. Nově bude muzeum v provozu po celý rok, návštěvníci zde naleznou menší stálou expozici keramiky. Muzeum bude prostory využívat i pro krátkodobé expozice, které mají v budoucnu hostit třeba i výstavy designu, malby, soch nebo grafiky. První návštěvníci si prohlédnou nové expozice v září 2021.

Muzeum vzniklo v roce 1967 v Bechyni, v souvislosti s místní řemeslnou i školskou tradicí a s konáním Mezinárodních sympozií keramiky v České republice (od 1966 do současnosti). Jedná se o pobočku Alšovy jihočeské galerie zaměřenou na českou moderní keramiku a díla umělců z celého světa, kteří se zúčastnili mezinárodních bechyňských symposií (B. Dobiáš, A. Kroupová, manželé Radovi, M. Taberyová, V. Šerák, L. Těhník, J. Viková a další).
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Elektra

Vila Elektra

Bechyně, Jižní Čechy
Pivovar v Bechyni

Pivovar v Bechyni

Bechyně, Jižní Čechy
Apartmány Lhota u Bechyně

Apartmány Lhota u Bechyně

Bechyně, Jižní Čechy
Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Camping Prima Koloděje nad Lužnicí

Týn nad Vltavou, Jižní Čechy