Úvod > Co chcete dělat? > Městský plavecký stadion Lužánky v Brně

Městský plavecký stadion Lužánky v Brně

Letní sporty
Plavecký stadion za Lužánkami nabízí padesátimetrový bazén, skokanskou věž, letní venkovní terasu i příjemný bar. Nabízí tradičně služby plavcům, školám a sportovním oddílům. Děti se vydovádí v Dětském vodním světě. K dispozici je také wellness centrum.
Padesátimetrový bazén s osmi drahami pro plavce je hloubkou 1,8 - 5 m a teplotou vody 27°C je určen pro veřejnost i vrcholové sportovce. Skokanská věž a prkna ke sportovnímu prostředí neodmyslitelně patří. Výšky skokanských plošin jsou 10; 7,5; 5 a 3 m nad hladinou vody.

Ideálních tréninkových podmínek zde využívají především v odpoledních a večerních hodinách sportovní organizace a školy plavců, potápěčů, skokanů, vodního póla, akvabel nebo vodního rugby.

V případě pěkného letního počasí je pro vás připravena venkovní terasa, se šesti sprchami a relaxačními lehátky, která je přístupná přímo z bazénové haly. K dispozici jsou sprchy i slunečníky.

Šatny jsou nově koncipovány jako společný prostor pro ženy i muže se speciálními kójemi pro převlékání. Mohl tak vzniknout větší prostor pro sušárny, které spolu se sprchami zůstávají pro muže i ženy oddělené.

Občerstvit se můžete v Aquabaru, který je přístupný ze suché i mokré zóny. Čeká vás příjemné posezení, dobrá káva, deserty, poháry, teplé pokrmy. Pobyt vám zpříjemní i připojení k Wi-Fi.


Wellness Centrum Lužánky

V nově vybudovaném wellness centru (listopad 2019) máte na více než 800 metrech čtverečních k dispozici několik typů saun a dalších relaxačních prostor. Do velké finské sauny se vejde až 33 lidí sedících na lavicích ve tvaru písmene U kolem kamen s originálními finskými saunovými kameny. Jejich poléváním se zvyšuje původně nulová vlhkost v sauně, vzduch rovněž prosytí vůně z aroma olejů. Parní solná lázeň s vonnými esencemi a stoprocentní vlhkostí vzduchu pojme 10 lidí sedících na vyhřívané lavici v modré keramické mozaice. Dalších 13 lidí bude moci najít útočiště v biosauně s kamny finského typu a lávovými kameny, která je obložená několika druhy dřeva a nabízí i místo pro odpočinek se sprchami a vědrem. Celková kapacita prostor činí 56 návštěvníků.

Pro fajnšmekry je navíc připravená útulná VIP zóna s parní saunou a s whirlpoolem ve zlatavé keramické mozaice pro maximálně 4 osoby. Ve vířivce si hosté navíc budou moci dopřát osvěžující nápoje či šampaňské. Ke zchlazení jsou na výběr tři zážitkové sprchy s mlhou různých teplot, studna s ledovou tříští, ochlazovací vědro nebo venkovní bazén. Spolu s ním jsou na terase také dvě sprchy a relaxační lehátka, stejný komfort je k dispozici také vevnitř.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 12. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Noem Arch Restaurant v Brně

Noem Arch Restaurant v Brně

Brno, Jižní Morava
The Cat Cafe v Brně

The Cat Cafe v Brně

Brno, Jižní Morava
Pivovar Moravia v Brně

Pivovar Moravia v Brně

Brno-Medlánky, Jižní Morava
Winebary justWINE v Brně

Winebary justWINE v Brně

Brno, Jižní Morava