Úvod > Co chcete dělat? > Městský pivovar Štramberk – restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep
Městský pivovar Štramberk - restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Městský pivovar Štramberk – restaurace, Kamenný šenk, Gotický sklep

Tradici vaření piva ve Štramberku obnovil Městský pivovar po 150 letech, a to na místě, kde se pivo vařívalo a šenkovalo už před staletími. Dnes se zde vaří světlý nefiltrovaný ležák plzeňského typu – Trubač a tmavý nefiltrovaný ležák flekovského typu – The Troobacz.
Pivní znalec Stan Sesser , dopisovatel amerického periodika Wall Street Journal, ohodnotil místní tmavé pivo na své výzkumné pivní stezce jako „nejlepší tmavé pivo roku 2006 v celé střední Evropě“. Vyzkoušet zde můžete také některé ze speciálních piv s višňovou nebo švestkovou příchutí. Místní domácí kuchyně je proslavená specialitami připravovanými nejen na pivě. Horké škvarky jsou samozřejmostí a pouhým počátkem gurmánského zážitku. Mezi stálými pivními specialitami naleznete pivní guláš, vepřové ragú s pivem, kološvárské zelí apod.

Městský pivovar Štramberk se nachází přímo na štramberském náměstí v historickém domě č. p. 5, který patří mezi původní právovárečné měšťanské domy. Budova pivovaru je rozdělena do několika provozů, v nichž podáváme svým hostům nefiltrované, tedy „živé“ pivo s kvasnicemi, jež má osobité vlastnosti, kterými se odlišuje od piv z velkokapacitních pivovarů. Máte tak jedinečnou možnost ochutnat pivo v podobě, jak ho znávali otcové vašich otců v dobách, kdy bylo dobré pivo ne výsadou, ale stavovskou ctí. Po vstupu do pivovaru najdete v přízemí Městský pub, Pivovarskou restauraci a výčep s měděnými varnami. Ve sklepení se nachází Kamenný šenk, v patře pak moderní sport&dance bar Apollo Burn Club s velkoplošnou projekcí.

Prohlídka Městského pivovaru Štramberk
Exkurze v restauračním minipivovaru vás seznámí přímo na místě s tradiční výrobou kvasnicového piva plzeňského typu na tzv. ,,starý způsob". Při ochutnávce našeho pěnivého moku vám předvedeme jednotlivé přísady, ze kterých se pivo vyrábí a v historickém sklepení v krátkosti nahlédnete i do historie vaření piva v českých zemích a na Štramberku.
Bližší informace včetně termínů návštěvy na níže uvedených kontaktních údajích.

Zajímavosti
Co nikde jinde nekoupíte: Originální jednohlavé mariášové karty o Štramberku
Karetní hry mají bohaté dějiny a dějiny mají svá tajemství a bílá místa. Mariášové karty Městského pivovaru Štramberk, v podání ilustrátorky Olgy Ciastoňové, odkrývají zákoutí Štramberka i okolí, tajemství místních legend i životů významných osobností Moravského Betléma. Pobaví karbanického valchaře i poutníka, který se zatoulal až do Štramberka a nabyl přesvědčení, že je uprostřed něčeho výjimečného a že by to „něco“ rád a blíže prozkoumal. Dokonce ani nemusí umět hrát mariáš. Pokud by se jej ale přesto jednoho letního večera rád naučil, nalezne v balíčku karet i přiložený návod na volený mariáš. Karty ocení i sběratelé. Zakoupit je můžete v Městském pivovaru Štramberk nebo v Infocentru Relax v podhůří Beskyd na štramberském náměstí.
Zobrazit více
Rozhledna Bílá hora

Rozhledna Bílá hora

Kopřivnice, Moravskoslezský kraj
Expozice Cesta do paměti Štramberské Trúby

Expozice Cesta do paměti Štramberské Trúby

Štramberk, Moravskoslezský kraj
Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku

Kostel sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku

Štramberk, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Gong Štramber

Hotel Gong Štramber

Štramberk, Moravskoslezský kraj
Štramberské uši

Štramberské uši

Štramberk, Moravskoslezský kraj
Hotel Roubenka Štramberk

Hotel Roubenka Štramberk

Štramberk, Moravskoslezský kraj
Interhotel Tatra Kopřivnice

Interhotel Tatra Kopřivnice

Kopřivnice, Moravskoslezský kraj