!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Městské muzeum Klobouky u Brna
Městské muzeum Klobouky u Brna
"> "> Keramická sbírka "> Archeologie "> Kout "> Lidový oděv a kroje "> Světnice "> Podmalby na sklo "> Pracovní nástroje
+ Přidat foto
Kultura

Městské muzeum Klobouky u Brna

Svou uceleností jednotlivých kolekcí a estetickou hodnotou patří muzeum k nejpozoruhodnějším sbírkám na Moravě. Muzeum shromažďuje sbírky na témata archeologie, národopis, keramika, textil, malba na skle a kraslice.
Sbírky, které muzeum ke dnešnímu dni vlastní, vznikaly postupně a nejednotně, ale přesto muzeum získalo za dobu své existence množství hodnotných historických dokladů. V roce 2020 bylo muzeum zrekonstruováno.

Význam sbírky klobouckého muzea spočívá v autenticitě provenience, v jistotě, že materiál pochází přímo z místa, či blízkého okolí. Tato skutečnost umožňuje detailně sledovat a rekonstruovat vývoj některých žánrů lidové kultury. A právě touto uceleností jednotlivých kolekcí a estetickou hodnotou patří k nejpozoruhodnějším sbírkám na Moravě.
Zobrazit více