Úvod > Co chcete dělat? > Město Spálené Poříčí – objevte historické památky i okolní přírodu
zámek
"> zámek "> Expozice J.W.Neprakty "> Detail náhrobku "> Židovský hrbitov "> Altánek u zámeckého rybníka "> Tajuplný zámek "> Infocentrum "> Námestí Svobody "> Zrcadlení v Zámeckém rybníku "> Zámecký park "> Zámecký rybník s mlýnem "> Nádvorí zámku "> Špejchar Ve Dvore "> Barokní dekanství "> Kostel sv. Mikuláše "> Lidový roubený dum - infocentrum "> Barokní sochy na námestí
Přidat foto
Příroda

Město Spálené Poříčí – objevte historické památky i okolní přírodu

Přijeďte do nejmenšího města, které kdy získalo titul Historické město roku za péči o historické památky. Přesvědčte se, že jej nedostalo náhodou. Město, které dodnes má atmosféru venkovského sídla počátku 20. století, je vstřícné a přívětivé ke svým hostům.
Spálené Poříčí je poprvé zmíněno v roce 1239 (tehdy ještě jen jako Poříčí). Ve 14. století byla dokončena dodnes zachovalá velkorysá půdorysná dispozice s rozlehlým náměstím, kostelem, tvrzí (dnes zámkem) a rozdělením katastru na 24 lánů. Velký rozvoj města nastal v období renesance, kdy město vlastnil rod Vratislavů z Mitrovic. V době třicetileté války bylo město opakovaně vypáleno a získalo tak přízvisko "Spálené".

Město dnes svým návštěvníkům nabízí k prohlídce množství opravených historických památek – renesanční zámek, 2 zámecké parky, barokní špejchar Ve Dvoře se stálou expozicí kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty (jediná v ČR), židovský hřbitov a bývalý židovský kupecký dům s oddělenými ohništi na přípravu mléčných a masných pokrmů, kostel sv. Mikuláše, barokní budovu děkanství, lidový roubený dům se zachovalou černou kuchyní (dnes celoročně otevřené Infocentrum), mlýn s funkčním mlýnským kolem, 4 barokní sochy na náměstí a další turisticky zajímavá místa.

Pro návštěvníky s dětmi máme připravenou hru Za tajnostmi historického města, která vás provede městem a jeho památkami a po doplnění jednoduchých odpovědí získáte pěkné ceny!

Milovníci přírody naleznou v těsném okolí města krásné lesy s upravenými cestami anebo např. naučnou stezku Hvížďalka, která je dovede k malebnému rybníku a dále do obce Hořehledy a naučnou stezku Loukou i lesem za pohádkou, určenou především pro děti a doprovázenou obrázky pana NEPRAKTY a soutěží!. Ve městě samotném jsou samozřejmě i možnosti ubytování a stravování – např. vinárna a penzion Joachim Loewidt (v již zmiňovaném židovském kupeckém domě) nebo Hotel Ve Dvoře.

Přijeďte na návštěvu do Spáleného Poříčí a poznejte jeho krásu.

Provozovatel

Město Spálené Poříčí

nám. Svobody 132
Spálené Poříčí
335 61 Spálené Poříčí
Tel.:
+420 605 368 410
Email:
Ivana.Pasekova@se...
Email:
Infocentrum@spale...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.spaleneporici.cz
GPS:
49,614753 13,604063
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Vstupné se vybírá při návštěvě zámku a špejcharu, ostatní památky zdarma.

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňský kraj
Útulnoff – glamping Milínov

Útulnoff – glamping Milínov

Nezvěstice, Plzeňský kraj
Restaurace Na Čabardě

Restaurace Na Čabardě

Blovice, Plzeňský kraj
Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák

Chocenice, Plzeňský kraj