ÚvodCo chcete dělat?PřírodaMedvědí stezka ve Špindlerově Mlýně
Příroda

Medvědí stezka ve Špindlerově Mlýně

Chcete potkat medvědy? Pak jste na správném místě! Kde jinde než na Medvědíně byste na ně měli narazit. Naučná stezka v délce 8,5 km je vhodná pro rodiny s dětmi. Medvědí cesta v úseku Vodovodní cesty z důvodu úpravy sjezdovek v létě 2024 hůře schůdná.
Stezka je v provozu v průběhu celé letní sezóny, během letního provozu lanovek. 

Chcete potkat medvědy? Pak jste na správném místě! Kde jinde než na Medvědíně byste na ně měli narazit. I když byl poslední medvěd žijící na české straně Krkonoš viděn roku 1726, několik jich tu s námi je i letos. Někteří se jen tak vyhřívají na sluníčku, někteří chodí rádi na tůry, jiní zase milují lyžování. Vydejte se Medvědí stezkou poznat našich sedm kamarádů!

Výlet zahájíte na dolní stanici lanovky Medvědín, kde si zakoupíte medvědí jízdenku na lanovku, obdržíte tuto mapku s popisem trasy a tužku, kterou budete potřebovat. Na vyznačené stezce hledejte na uvedených místech medvědí značky, na které přiložíte pole v dolní části mapky a tužkou medvědy vyšrafujete.

1. Horní stanice lanové dráhy Medvědín ( 1 235 m n. m.)
Vyjeďte lanovkou na horní stanici lanové dráhy, jejíž součástí je bufet „Medvědín 1235m”, který prošel zásadní rekonstrukcí v roce 2011. Z vrcholu Medvědína je nádherný výhled na panorama Krkonoš v pozadí se Sněžkou (1 603 m n. m. ), nejvyšší horou ČR. V bufetu také můžete uplatnit první slevový voucher na hlavní jídlo. Před bufetem pak hledejte prvního medvědího kamaráda, kterého obkreslíte na mapu do vyznačeného pole. Pokud si nebude vědět rady, obsluha medvědího bufetu vám ráda poradí.

2. Šmídova vyhlídka
Tato vyhlídka je jedna z nejstarších v Krkonoších. Pokud vám bude přát počasí můžete se pokochat nádherným výhledem na Labský důl a Labskou boudu, v pozadí s Polskou boudou na Sněžných jámách. Zde se s vámi rozhlíží i náš další medvědí kamarád, kterého vyšrafujete do dalšího pole.

3. Horní Mísečky
Pokračujete podle mapky z kopce, z lesa vycházíte na rozsáhlou mýtinu. Nacházíte se uprostřed sjezdovek na Horních Mísečkách, které jsou v zimě vyhledávaným místem pro rodinné lyžování spolu s často navštěvovaným snowparkem. Jděte až k přístřešku nástupiště kotvového vleku na Medvědín (L), kde hledejte dalšího méďu.

4. Bufet Stopa
Bufet Stopa byl postaven v roce 2006 a od té doby je velmi oblíbenou zastávkou zimních i letních návštěvníků. Budova leží 1000m n m. A přímo u ní začínají velmi oblíbené závodní běžecké tratě, které jsou každou zimní sezónu vyhlášené svou kvalitní úpravou. I proto se zde pořádá mnoho vrcholových závodů. U Stopy najdete dalšího medvěda k obkreslení, uvnitř bufetu si pak dejte s druhým voucherem nápoj zdarma.

5. Harrachova skála
I zde se nachází jedna z nejstarších vyhlídek v Krkonoších. Odtud se kochejte jedním z nejkrásnějších výhledů na Kotel (1 435 m n. m.) a na Velkou a Malou kotelní jámu. Na druhé straně pak pod sebou máte jako na dlani celý Špindlerův Mlýn. I na Harrachově skále na vás čeká medvědí kamarád k obkreslení.

6. Bobovka
Sestupujete dolů do údolí, jdete po značené „vodovodní“ cestě, která je v zimě modrou sjezdovkou. Skoro na jejím konci křižujete koryto bobové dráhy, která je skvělým zážitkem pro malé i velké. Značku se šestým medvědem najdete přímo na cestě, která křižuje tunel vleku bobovky.

7. Dorní stanice lanové dráhy Medvědín ( 745 m n. m.)
Sedmého a posledního medvěda obkreslete u dveří do čerpací stanice, druhé největší budovy vedle dolní stanice lanovky. Čerpací stanice je srdcem technického zasněžování pro Medvědín a Horní Mísečky. Zde jsou umístěny čerpadla pro vodu z Labe, kterou dopravují potrubím po všech sjezdových tratích. Teď už vám jen zbývá dojít 50m k dolní stanici lanovky Medvědín, kde jste svoji cestu začali, v pokladně ukažte všechny naše medvědí kamarády, kterou jste cestou potkali a vyzvedněte si za to od nás malý dárek.

Provozovatel

Skiareál Špindlerův Mlýn

Lyžařská 281
543 51 Špindlerův Mlýn
Tel.:
+420 499 467 102
Email:
skiareal@skiareal.cz
WWW:
https://www.skiar...
WWW:
https://www.mesto...
GPS:
50,723966 15,609392
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Trail Running Cup – běžecký seriál

Tradiční trailový běžecký pohár s historií již od roku 2011. V seriálu trailových běžeckých závodů Trail Running Cup si každý najde svoji trať. Vzdálenosti 7 až 50 kilometrů a nezapomínáme ani na tratě pro nejmenší.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Krkonošská pivní stezka 2024

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krkonošská pivní stezka 2024

Užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Grill & Live Music na Bobovce v Peci pod Sněžkou

Těšte se na hudební odpoledne na Crepeci spojené jako after party po Svatovavřinecké pouti. Zahraje kapela Péťova LMka.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Svatovavřinecká pouť na Sněžku 2024

Tradiční pochod na Sněžku na svátek Svatého Vavřince, spojený se mší svatou na vrcholu naší nejvyšší hory.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Krakonošův guláš 2024

Zvítězit může jen jeden! Zveme vás na již kultovní 18. ročník akce Krakonošův guláš do Pece pod Sněžkou.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

SkialpujFest a Noc tuleních pásů v Peci pod Sněžkou

Každý třetí lednový týden se horské středisko Pec pod Sněžkou promění v centrum skialpinismu. Festival Skialpujfest je určen úplně pro každého, a tak nezáleží na tom, jestli s tímto sportem teprve začínáte, nebo už jste zkušení skialpinisté.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Vavřincovo Gastro léto s šéfkuchaři a hvězdami soutěže MasterChef v Peci

Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a vy ho můžete ochutnat v Aparthotelu Svatý Vavřinec. Třetí ročník gastronomického festivalu nabídne fine dining jako street food. Tentokrát ale navíc s vinný párováním a DJ´s, kteří se postarají o hudbu.
Pec pod Sněžkou, Královéhradecký kraj

Stopařská cesta ve Špindlerově Mlýně

Krkonoše oplývají neobvykle bohatou faunou. Z těch nejznámějších zvířat, která v okolí Špindlerova Mlýna žijí, jsou to liška obecná, srnec, jezevec lesní, jelen, kuna lesná, zajíc a prase divoké. A právě těchto sedm zvířat budeme stopovat na naší Stopařově stezce dlouhé 5,1 km.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Lušticí hledačky Cestičkou

Tipy na zábavné výlety s úkoly, luštěním a možností vyhrát hezké ceny. Lušticí hledačky máme na různých místech v ČR!
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

SnowKidz park ve Špindlerově Mlýně

SnowKidz dětský park je ve Špindlerově Mlýně v provozu od zimní sezóny 2009/10. Je umístěn v blízkosti dojezdu modré – vodovodní cesty na Medvědíně vedle Harmony Club hotelu.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Užijte si nové druhy sportů a adrenalinových zábav v Krkonoších

Disc Golf s létajícím talířem, první stálé devítikošové hřiště v ČR! Nabízíme velmi širokou škálu sportovních programů, a to jak pro jednotlivce, tak pro kolektivy.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Půjčovna skialpového vybavení Spindl Motion Rental

Půjčovna nabízí možnost zapůjčení kompletního vybavení pro začátečníka i pokročilého skialpinistu. Zároveň vám zprostředkujeme výlet po Krkonoších s horským průvodcem.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy Horní Mísečky

Běžecké tratě v Horních Mísečkách nad Špindlerovým Mlýnem se nacházejí ve výšce více než 1 000 metrů nad mořem, takže sníh je zde zaručen i v letech, kdy je sněhová nadílka slabší. Do stopy lákají desítky kilometrů kvalitně upravených běžeckých tratí.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Skiareál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně

Nejvyhledávanější oblast Špindlerova Mlýna každoročně hostí sportovní události celorepublikové i světové úrovně. Nabízí lyžařskou zábavu pro náročné i nenáročné lyžaře. Na trati Audi Race Track si navíc můžete poměřit svůj zajetý čas s českou sjezdařskou hvězdou Ondřejem Bankem.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Lyžařská škola ve Špindlerově Mlýně

Příjemnou a zábavnou formou vás naučíme ovládat lyže a snowboard, zdokonalíme vaše dovednosti a dodáme více jistoty na svahu. Pokročilým lyžařům předáme trendy moderního lyžování a nabídneme zdokonalující tréninky.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Bufetová snídaně v hotelu Lomnice

Jste ubytování ve Špindlu a nemáte snídani v ceně ubytování? Můžete se nasnídat u nás. Náš hotel Lomnice nabízí možnost snídaně pro všechny zájemce o snídani.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Olympie ve Špindlu – přijeďte za relaxem a sportem do Krkonoš

Hotel Olympie – Špindlerův Mlýn je připraven poskytnout svým klientům perfektní služby pro aktivní odpočinek a relaxaci. Vydat se sem můžete v létě i v zimě. Stačí si jen vybrat…
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Alpina ve Špindlerově Mlýně

Hledáte ubytování blízko zimní sjezdovky či turistických stezek pro letní túry? Hotel Alpina vám splní obojí. Čekají na vás krásně upravené 1-4 lůžkové pokoje, ze kterých se vám nebude chtít odjíždět domů.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Nechanický – rodinný hotel ve Špindlerově Mlýně

V centru Špindlerova Mlýna najdete hotel rodinného typu, který byl poprvé otevřen již v roce 1929. Po provedení kompletní rekonstrukce, zachovávající původní rustikální styl, byl hotel znovu zprovozněn v roce 1993. Hotel nabízí také výbornou gastronomii ve dvou restauracích během celého roku.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Restaurace Villa Hubertus ve Špindlerově Mlýně

V centru Špindlerova Mlýna se nachází restaurace, která vás překvapí rozmanitým sortimentem výborné české a mezinárodní kuchyně.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Restaurace The Pub Špindlerův Mlýn

V oáze milovníků zimních i letních horských radovánek si budete konečně moct dát tankový Pilsner Urquell! A to díky nové restauraci The PUB jen kousek od ikonického Bílého mostu.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Hotel Jelínek a restaurace Trautenberk Špindlerův Mlýn

Hotel s více než 80letou historií prošel rekonstrukcí a výsledkem veškerého snažení je příjemné prostředí, kde se budete cítit jako doma. Restaurace Trautenberk vám poskytne výborný kulinářský zážitek z tradiční, poctivé české a regionální krkonošské kuchyně.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj

Horské středisko Eljon ve Špindlerově Mlýně

Nachází se v sousedství kostela sv. Petra, v poklidnější a méně zastavěné části Špindlerova Mlýna s výhledem na Medvědín a Ski areál Svatý Petr.
Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj