Úvod > Co chcete dělat? > Masarykův kulturní dům v Mělníku
Kultura

Masarykův kulturní dům v Mělníku

Památka navržená v duchu funkcionalistického purismu od svého dokončení v roce 1936 představuje centrum kultury ve městě.
Dramaturgická koncepce nabízí reprezentativní průřez hudebními, divadelními i vzdělávacími programy pro děti a dospělé všech věkových kategorií, kulturní dům je vyhledávaným místem k aktivnímu trávení volného času i odpočinku.

Od roku 2017 má MKD nově zrekonstruovaný divadelní sál s novou podobou jeviště i orchestřiště.

Mělnické kulturní centrum, o.p.s., zajišťuje činnost Masarykova kulturního domu Mělník, Městské knihovny Mělník a Turistického informačního centra. Kromě programů a aktivit, které společnost připravuje v rámci činnosti svých čtyř poboček, se Mekuc aktivně zapojuje do spolupořádání projektů pro širokou veřejnost společně s městem a dalšími subjekty. Na základě této spolupráce jsou připravovány například Mělnické kulturní léto, Mělnické vinobraní, Vánoční trhy, Den města a mnoho dalších.

Hlavním cílem společnosti je vytvářet živé, pulsující centrum kulturního a společenského dění města Mělníka a poskytovat zde kulturní a vzdělávací služby. Spojením středisek, svou činností zcela odlišných (kulturní dům, knihovna, turistické centrum a galerie), do jedné společnosti je akcentována možnost aktivně působit na široké spektrum obyvatel města.

Ubytování a restaurace v okolí

Experimentální vinařství Trejbal

Experimentální vinařství Trejbal

Mělník, Středočeský kraj
Hotel Olympionik v Mělníku

Hotel Olympionik v Mělníku

Mělník, Středočeský kraj
Kafe Mělník Bistro

Kafe Mělník Bistro

Mělník, Středočeský kraj
Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník ve Věži

Mělník, Středočeský kraj