!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Martinický palác v Praze - ukázka renesančního života

Martinický palác v Praze - ukázka renesančního života

Zážitky
Martinický palác na Hradčanském náměstí v Praze je od sezóny 2011 opět otevřen veřejnosti. Palác je možné si prohlédnout s průvodcem, který podá odborný výklad o této mimořádně zachovalé ukázce evropského umění a renesančního bydlení.
Při prohlídce uvidíte původní sgrafita se starozákonními náměty, pozdně renesanční malované trámové záklopové stropy či nástěnné fresky. Průvodce vám ukáže, jak vypadal život v renesanci. V interiéru si můžete prohlédnout například typickou jídelnu, pracovnu a ložnici, to vše koncipované ve stylu jedné z nejvýznamnějších evropských kulturních epoch.

K pronájmu se nabízí reprezentační prostory paláce včetně venkovních prostor a zahrady. Prostory lze využít k pořádání společenských akcí, rautů, koncertů, konferencí, přednášek. Ve všech prostorách je k dispozici bezdrátový internet.

V konírně Martinického paláce můžete navštívit Muzeum historických hudebních automatických strojů, mechanických gramofonů a fonografů z let 1870-1940. Expozice soukromých sbírek je stálá a mnoho vystavovaných exponátů pochází z dílen českých mistrů.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019