Úvod > Co chcete dělat? > Marmelády Šafránka

Marmelády Šafránka

Gurmánská turistika
Svou celoživotní lásku k přírodě a venkovu se Romana Šafránková snažila přetvořit do reality, tak aby přinášela radost nejen jí a jejím nejbližším, ale i dalším lidem.
Marmeládovna Šafránka stojí v malé vesničce Čtyřkoly, v malebném kraji v Posázaví a na její provoz dohlíží z protějšího kopce kostelíček sv. Klimenta. Na první pohled nenápadná výrobna se ve skutečnosti pyšní hned několika tituly světového významu.

Marmelády Šafránka byly oceněny jako Nejlepší řemeslný výrobce marmelád na světě. Na Světovém marmeládovém mistrovství v Anglii pro rok 2015 získaly ocenění Šampión Šampiónů a dvojitou zlatou medaili, kterou vyhrála marmeláda Citronová Mojito. Výrobky se také mohou pochlubit značku Kraj Blanických rytířů regionální produkt.

Že jsou marmelády paní Šafránkové úspěšné, není žádný div, protože nejdůležitějšími ingrediencemi při výrobě kvalitních domácích džemů, marmelád a čatní jsou její nadšení pro život, zdravý životní styl a soulad s přírodou. Doslova zapovězeny jsou chemické přípravky a pektin. Ovoce a zelenina pochází vždy od lokálních pěstitelů a musí dosahovat bio kvality. Citrusy mají původ na biofarmě na Sicílii a fíky jsou z Dalmácie. Na výrobu 100 g džemu je potřeba 130 g ovoce, které je vařeno jenom krátce, čímž jsou zachovány téměř všechny vitamíny.

Díky tomu všemu se Marmeládovně Šafránka daří plnit její hlavní cíl a to přinést na stůl svých zákazníků atmosféru kuchyní našich babiček nebo kouzelné dovolené u moře.

Zájemci si mohou marmelády, džemy a čatní objednat přes e-shop. Zároveň je také možné vybrat marmeládu s vlastní etiketou. Zde je však nutné přihlédnout k sezóně, protože marmelády jsou vařeny výhradně z ovoce, které právě dozrává.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Samechov v Posázaví

Hotel Samechov v Posázaví

Chocerady, Střední Čechy
Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice - prohlídky s ochutnávkou

Velké Popovice, Střední Čechy