Úvod > Co chcete dělat? > Malé školní muzeum lovců mamutů v Přerově
Kultura

Malé školní muzeum lovců mamutů v Přerově

Malé školní muzeum v nově upravených prostorách staré budovy ZŠ J. A. Komenského láká na postavy pravěkých lovců, ukázky replik dobových ztvárnění Venuše, typy pěstních klínů, pravěkých nožů nebo je srovnání mamutí stoličky mláděte se zubem dospělého jedince.
Návštěvníci mohou v Malém školním muzeu lovců mamutů obdivovat modely pravěkých lidí zobrazující pravěké lovce v chýši u ohně, ale také četné archeologické nálezy. Na první pohled zaujme model hlavy člověka předmostského, vytvořený podle lebky z hromadného hrobu lovců mamutů, jenž Předmostí kdysi proslavil. V muzeu jsou ale k vidění také originální mamutí kosti - obratel, část žeber, ale i část klu nebo mamutí zub. Nechybí ani repliky nástrojů lovců mamutů a obraz lovu mamuta.

Část expozice se věnuje pravěkému umění a k vidění je třeba i replika slavné Předmostské venuše, stylizované geometrické rytiny ženy na mamutím klu. Originál pochází z doby 31 až 22 tisíc let před naším letopočtem.

Nevšedním výtvarným prvkem, který upoutá na první pohled, jsou pravěké motivy na chodbě, propojující starou budovu školy s novou. Na výmalbě se podíleli v rámci výtvarné výchovy žáci druhého stupně. Na stěnách rozeznáte postavy Venuší, zvířecí a rostlinné motivy, skupinky lovců mamutů a jeskynních lidí.

Muzeum je využíváno v rámci výuky, v blízké budoucnosti je plánováno též jeho zpřístupnění pro školní kolektivy i veřejnost.

Ubytování a restaurace v okolí

Přerovský pivovar Zubr

Přerovský pivovar Zubr

Přerov, Olomoucký kraj
Hotel Jana

Hotel Jana

Přerov, Olomoucký kraj
Polévkárna Aniččin dvůr

Polévkárna Aniččin dvůr

Přerov, Olomoucký kraj