!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařský areál Nad Kovárnou - lyžování v Horní Vltavici
Zimní sporty

Lyžařský areál Nad Kovárnou - lyžování v Horní Vltavici

Na okraji Horní Vltavice nad údolím Teplé Vltavy se nachází Lyžařský areál Nad Kovárnou se třemi lyžařskými vleky. Areál je zároveň nástupištěm na strojově upravované běžecké tratě po CHKO Šumava a dále do NP Šumava.
Lyžařský areál Nad Kovárnou leží v nadmořské výšce 810 m – 900 m. Sjezdovky jsou řazeny do profilu střední obtížnosti. V areálu je i malý snowpark s přírodními i umělými překážkami. Lyžařské středisko nabízejí ideální podmínky rodinám s dětmi, začínajícím lyžařům snowboardistům a lyžařským výcvikům, dobře si na hlavní sjezdovce zalyžují i náročnější lyžaři. Malým dětem nabízí středisko výcvik zkušenými instruktory v lyžařské škole.
 
Středisko na severním svahu je vybaveno zasněžovacím systémem, který zaručuje při méně příznivých přírodních podmínkách dostatek sněhu na sjezdovkách po celé zimní období. Vlastní rolbou jsou sjezdovky upravovány vždy 1- 2x denně. V případě dobrých sněhových podmínek se provozuje snowtubing. Využít můžete také večerní lyžování.
 
Svah je severní orientace zaručuje jistotu dobrých sněhových podmínek. Areál je i nástupištěm na běžecké tratě po CHKO Šumava a dále do NP Šumava. Vlastním sněžným skútrem je podle sněhových podmínek udržováno až 51 km běžeckých lyžařských tras.
 
Areál je velmi dobře dostupný po silnici I/4 Strakonice – Strážný. Parkoviště je 30 m od areálu.
 

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020