!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařský areál Nové Hutě
Zimní sporty

Lyžařský areál Nové Hutě

Jedno z menších šumavských středisek klasického i sjezdového lyžování najdete nedaleko známějších center Zadova a Churáňova v nadmořské výšce 1 030 m. Lyžování v Nových Hutích patří pod správu Lyžařského areálu Zadov.
Dominantou okolí obce je vrchol Přilba 1 217 m n.m., na jehož svazích se nacházejí sjezdové tratě a 6 lyžařských vleků. Mírný sklon sjezdových tratí a napojení běžeckých stop na Šumavský okruh lákají k pobytu především nenáročné sjezdaře, rodiny s malými dětmi či lyžařské a sportovní kurzy. Sjezdovka je po celé délce vleku, vhodná spíše pro začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. V provozu i malý dětský provazový vlek u dolní stanice velkého vleku, cena jízdného je 100 Kč celodenní a 50 Kč polodenní, při zakoupení celodenní dospělé jízdenky na velký vlek je jedna celodenní jízdenka pro malý vlek na vyžádání zdarma. V celém zadovském areálu působí lyžařská škola Ski Zadov.
 
Velmi krásné a rázovité je i okolí Nových Hutí, které svou polohou patří do komplexu Šumavských plání. Známé jsou především blízké tratě u Borové Lady (Chalupská) či Kvildy (Jezerní). Tato poloha je přímo ideální jak v zimě pro milovníky běžeckého lyžování, tak v létě pro vyznavače horských kol či pěší turistiky.

Běžecké trasy procházející Novými Hutěmi jsou napojeny na trasy ze Zadova a pokračují dál na Borovou Ladu. 50m od horní stanice vleku vede pravidelně upravovaná trasa Zlatá Studna-Přilba-Rozc. nad St. Hutěmi-Pláně, kde je místo jak pro klasiky tak pro bruslaře!
Zobrazit více

Sněhové zpravodajství

 • Výška sněhu: 15 - 20 cm
 • Nový sníh: 1 cm
 • Typ sněhu: prachový
 • Otevřené lanovky a vleky: 0 z 5
  Název Typ Délka Kapacita Večerní lyžování
  Tatrapoma H 130 vlek 1 050 m 900 os./h ano
  Tatrapoma P vlek 420 m 550 os./h ano
  Tatrapoma S vlek 200 m 550 os./h ano
  Dětský provazový vlek 110 m 500 os./h ano
  Tatrapoma PF vlek 530 m 550 os./h ano
 • Otevřené sjezdovky: 0,0 z 2,5 km
  Název Obtížnost Délka Převýšení Večerní lyžování
  Velká lehká 1 050 m 135 m ano
  Školní lehká 500 m 72 m ano
  Přibližovák lehká 200 m 17 m ano
  Dětská lehká 100 m 12 m ano
  Vojta lehká 600 m 105 m ano

Počasí

Teplota: -3 °C

zataženo - sněženíWebkamera