Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařské středisko Telnice
Lyžařské středisko Telnice
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zimní sporty

Lyžařské středisko Telnice

Oblíbeným rekreačním místem obyvatel Ústí nad Labem je asi 20 km vzdálené středisko Zadní Telnice. Čeká na vás 6 lyžařských vleků, lanovka o celkové kapacitě 3 500 osob za hodinu a 5 060 metrů sjezdových tratí.

Zadní Telnice je nejvýchodněji položené lyžařské středisko v Krušných horách, které se může pyšnit bohatou tradicí sjezdového lyžování. Šest místních vleků, mající délku od 150 do 900 metrů, nabízí několik propojených sjezdovek všech druhů obtížnosti. Večerní lyžování nabízí vlek Slalomář a Meva I. V areálu je k dispozici také lyžařská škola. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány a upravovány dvěmi sněhovými rolbami. V současnosti probíhá postupná modernizace areálu, jejímž nejvýznamnějším počinem byla výstavba lanové dráhy v roce 2013.

Délka tratí: 5050 m
Zasněžování technickým sněhem: 4250 m svahů
Lanové dráhy: 1
Počet vleků: 6
Přepravní kapacita vleků: 3500 osob za hodinu
Počet sjezdovek: 9
 

Běžkování v Telnici

Středisko Telnice je součástí Krušnohorské bílé stopy. Celková trasa Krušnohorské bílé stopy včetně tratí v jednotlivých střediscích je 252 km. Středisko je propojeno při příznivých podmínkách na Komáří vížku a dále potom na Cínovec a nebo běžeckých okruhů na Adolfově (2, 3, 4, 5 a 7 km okruhy). V posledních letech je dost oblíbená i trasa na Nakléřov, Panenskou a dále do Tisé. Směrem na Nakléřov je taky krásný okruh kolem Jeleního vrchu. Díky méně příznivému klimatu lyžařská sezona začíná v polovině prosince a obvykle trvá do března. Provozovatelem je Ski klub Telnice.

Středisko je velmi dobře dostupné z Ústí nad Labem, hlavního města celého severozápadního regionu vzdáleného pouze 18 km.