Úvod > Co chcete dělat? > Lužické hory na běžkách: běžecké stopy ve Cvikově
Zimní sporty

Lužické hory na běžkách: běžecké stopy ve Cvikově

Pokud nastanou ideální sněhové podmínky, promění se okolí Cvikova na běžkařský ráj. V širokém okolí města se upravuje několik tratí, které zájmece pěkně provedou Lužickými horami.

Běžecké lyžařské tratě Kalvárie u Cvikova

Menší okruh na loukách pod Zeleným vrchem o délce cca 3 km. Jesliže se počasí vydaří, pokocháte se na něm hezkými výhledy na Klíč i město Cvikov. Auto nechejte u dětské léčebny (ulice Ústavní).
 

Okruhy na loukách u silnice 13

Množství tras spojených v několik okruhů se upravuje na rozlehlých loukách podél silnice 13, vedoucí ze Cvikova na Nový Bor. Celkem je zde na 12 km tras. Výchoziště stop najdete u ulice Československé armády 195 (DDM Cvikováček, možnost parkování). Dobrým nástupním místem je i benzínová pumpa ONO (Komenského), kde je velké parkoviště a možnost občerstvení.


Trasa vedoucí na Lužickou magistrálu

V ulici K Rybníčku najdete výchozí místo pro stopu obkružující vrch Kamenitý (442 m), pak pokračuje směrem na Milštejn a u rozcestí se dělí na větev jdoucí přímo k Lužické magistrále po Pražské cestě. Dorazí k ní u rozcestí Kaufmannův buk (6 km).

Druhá větev pokračuje od rozcestí pod Milštejnem k Samperovu obrázku, ke hřebenu Naděje a k vrcholu Malý Stoh (552 m, parkoviště u Jána). Odtud trasa vede k chatě Luž, kde se připojí k magistrále (9 km).
21.8.
Samuel XC triatlon

Samuel XC triatlon

Radvanec, Liberecký kraj
10.9.
Dožínky Brniště 2022

Dožínky Brniště 2022

Brniště, Liberecký kraj
1.4.
16.4.
Výstava na zámku Zákupy

Výstava na zámku Zákupy

Zákupy, Liberecký kraj
1.10.
2.10.
Zpřístupnění středověké věže na zámku Lemberk

Zpřístupnění středověké věže na zámku Lemberk

Jablonné v Podještědí, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí