!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lomnická lyžařská magistrála u Lomnice nad Popelkou
Zimní sporty

Lomnická lyžařská magistrála u Lomnice nad Popelkou

V lyžařském areálu Lomnice nad Popelkou objevíte standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5 km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu se upravuje malý okruh v délce 1km.
Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu se upravuje malý okruh v délce 1 km. Tento okruh je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je takovou 100% jistotou, aby zdejší borci nemuseli za tréninkem dojíždět na hory. Tratě jsou značeny terčíky a prosíme jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařů v nepřehledných částech trati.

Pro veřejnost dále dle sněhových podmínek upravujeme Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google. Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou.

Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje. Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25 km okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30 km. Trasa je upravována strojově rolbou Kässbohrer PistenBully PB100 v šířce cca 5 m. po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku (jedná se o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem, a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze udělat širší).

Kdo by chtěl standardní turistickou mapu, tak je k dispozici v okolních restauracích letáček vydaný Městem Lomnice nad Popelkou. Pro ty, kteří se k nám teprve chystají jsme ho umístili ke stažení i na webu LSK Lomnice nad Popelkou. Aktuální info o úpravě tras najdete také na FB.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 1. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Rodinný penzion Světlá

Rodinný penzion Světlá

Slaná, Český ráj
Autokemp Jinolice

Autokemp Jinolice

Jinolice, Český ráj
Hotel Obecní dům v Semilech

Hotel Obecní dům v Semilech

Semily, Český ráj