!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Liptická vyhlídka u Duchcova
Příroda

Liptická vyhlídka u Duchcova

Netradiční vyhlídka se nachází na mírném návrší na okraji povrchového dolu Bílina. Název má podle vesničky Liptice, která zde stávala do roku 1976, kdy musela ustoupit těžbě uhlí.
Nabízí unikátní panoramatický pohled. Na jedné straně uvidíte půvaby blízkého Českého středohoří s nejvyšší horou Milešovkou a bizarním skalním útvarem Bořeň,  připomínajícím zkamenělého Českého lva.

Před nimi neujdou  pozornosti průmyslové dominanty, Ledvická elektrárna a těžební jáma uhelného velkolomu Dolů Bílina s příkrými svahy a probíhající těžbou hnědého uhlí, jehož dno je na úrovni mořské hladiny.

Součástí trasy vedoucí k nové vyhlídce je i pozoruhodná vodní plocha, která rekultivovanou krajinu významně ovlivnila. Vznikla samovolně, zaplnila se povrchovou dešťovou vodou a v krátké době začala jako zázrakem ožívat.  Zachována byla zásluhou vstřícnosti pracovníků rekultivací a technikou bylo zajištěno pouze odvodnění. Podobně jako „Liptická vyhlídka“ byl pro tuto vodní plochu doporučen název „Emma“ podle jedné ze zdejších dřívějších lokalit.

K  vyhlídce navedou zájemce informační tabulky a značky od budovy kina přes náměstí Republiky.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Duchcov, Severozápadní Čechy
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Severozápadní Čechy
EuroCamp Barbora u Teplic

EuroCamp Barbora u Teplic

Jeníkov, Severozápadní Čechy
Lesní kavárna Kafáč

Lesní kavárna Kafáč

Bílina, Severozápadní Čechy