!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory
Zážitky

Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory

Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory nabízí středisko přípravy koní pro terapeutické využití. Centrum je zaměřené na léčbu jízdou na koni, do kterého mají přístup děti a mládež bez ohledu na věk, zdravotní stav, schopnosti či původ.

Můžete u nás strávit pohodový den v příjemném prostředí. Statek je umístěn na okraji obce v bezprostřední blízkosti kopce Vysoká s rozhlednou, patří k němu výběhy a pastviny pro koně a sad s posezením a tábořištěm. Kutná Hora je od nás vzdálena pouze 5 km. V tomto městě a v jeho okolí je mnoho historických památek, pamětihodností a zajímavostí. Poradíme vám, co stojí za to vidět, a poskytneme vám informační materiály.

Nabízíme:

  • Výcvikové kurzy pro děti, dospělé, začátečníky i pokročilé. Pro zdatné jezdce nabízíme vyjížďky do přírody a celodenní výlety na koních.
  • Letní tábory pro děti od 5 let s výukou jízdy na koni organizujeme již 15 let. Naše tábory jsou pro méně početné skupiny dětí a klademe důraz na individuální přístup. Děti si užijí dostatek her, zábavy, výletů a mají možnost pomáhat při péči o naše ostatní zvířata. V letošním roce máme novinku, po předchozí domluvě si mohou s sebou děti vzít svého zvířecího kamaráda (pes, králík, želva...). Děti se mohou zúčastnit tábora i se svým koněm, kterého u nás ustájíme.
  • Denní pobyty na statku pro děti i celou rodinu s možností svezení na koních, prohlédnete si naše ostatní zvířata, zkusíte si je nakrmit. Na statku chováme oslíky, ovce, kozy, prasátka, králíky, slepice, morčata, kočky, pejska.
  • Relaxační jízdy, hipoterapii, zooterapii mohou využít i zdravotně znevýhodnění občané.
  • Možnost pronájmu tábořiště, ubytování ve stanech a chatkách (možnost vzít si s sebou psa i vlastního koně).
  • Ustájení koní s možností celodenního pobytu na pastvinách.
  • Prodejna jezdeckých potřeb v areálu, poradíme vám s výběrem, máme dlouholeté zkušenosti.
  • Občerstvení lze u nás zakoupit. Na přání připravíme oslavu narozenin a jiné společenské události v naší klubovně nebo piknik v přilehlém sadu (krytá jídelna a vybavená kuchyňka k dispozici).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Kutná Hora, Střední Čechy
Přátelský pivovar Malešov

Přátelský pivovar Malešov

Malešov, Střední Čechy
Luxusní středověký kemp v Malešově

Luxusní středověký kemp v Malešově

Malešov, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy