Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory
Zážitky

Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory

Sdružení pro hipoterapii Dítě a kůň v Miskovicích u Kutné Hory nabízí středisko přípravy koní pro terapeutické využití. Centrum je zaměřené na léčbu jízdou na koni, do kterého mají přístup děti a mládež bez ohledu na věk, zdravotní stav, schopnosti či původ.

Můžete u nás strávit pohodový den v příjemném prostředí. Statek je umístěn na okraji obce v bezprostřední blízkosti kopce Vysoká s rozhlednou, patří k němu výběhy a pastviny pro koně a sad s posezením a tábořištěm. Kutná Hora je od nás vzdálena pouze 5 km. V tomto městě a v jeho okolí je mnoho historických památek, pamětihodností a zajímavostí. Poradíme vám, co stojí za to vidět, a poskytneme vám informační materiály.

Nabízíme:

  • Výcvikové kurzy pro děti, dospělé, začátečníky i pokročilé. Pro zdatné jezdce nabízíme vyjížďky do přírody a celodenní výlety na koních.
  • Letní tábory pro děti od 5 let s výukou jízdy na koni organizujeme již 15 let. Naše tábory jsou pro méně početné skupiny dětí a klademe důraz na individuální přístup. Děti si užijí dostatek her, zábavy, výletů a mají možnost pomáhat při péči o naše ostatní zvířata. V letošním roce máme novinku, po předchozí domluvě si mohou s sebou děti vzít svého zvířecího kamaráda (pes, králík, želva...). Děti se mohou zúčastnit tábora i se svým koněm, kterého u nás ustájíme.
  • Denní pobyty na statku pro děti i celou rodinu s možností svezení na koních, prohlédnete si naše ostatní zvířata, zkusíte si je nakrmit. Na statku chováme oslíky, ovce, kozy, prasátka, králíky, slepice, morčata, kočky, pejska.
  • Relaxační jízdy, hipoterapii, zooterapii mohou využít i zdravotně znevýhodnění občané.
  • Možnost pronájmu tábořiště, ubytování ve stanech a chatkách (možnost vzít si s sebou psa i vlastního koně).
  • Ustájení koní s možností celodenního pobytu na pastvinách.
  • Prodejna jezdeckých potřeb v areálu, poradíme vám s výběrem, máme dlouholeté zkušenosti.
  • Občerstvení lze u nás zakoupit. Na přání připravíme oslavu narozenin a jiné společenské události v naší klubovně nebo piknik v přilehlém sadu (krytá jídelna a vybavená kuchyňka k dispozici).

Provozovatel

Dítě a kůň

Miskovice 30
285 01 Miskovice
Tel.:
+420 327 515 843
Tel.:
+420 736 790 222
Email:
diteakun@diteakun.cz
WWW:
www.diteakun.cz
GPS:
49,945966 15,202256
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Cesta předurčena osudem – Květa a Jitka Válovy

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře se 6. listopadu otevře pro veřejnost výstava sester-dvojčat Květy a Jitky Válových s názvem Cesta předurčena osudem, která představí životní dílo těchto dvou výrazných osobností u příležitosti stého výročí jejich narození.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Tajnosti – Šárka Trčková

Výstava Šárky Trčkové Tajnosti představí křehké a bezprostřední akvarely, drobné malby i rozměrné grafiky této umělkyně, které vypovídají o její posedlosti prací, živelném vztahu k barvě a mistrném ovládnutí širokého spektra výtvarných technik.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Obyčejné věci – Libor Lípa

Malíř, designér, grafik, hudebník a zakladatel Mikulovského výtvarného sympozia Libor Lípa (* 12. 9. 1963, Valtice) představí v galerijním prostoru u kavárny svou sérii nejnovějších velkoformátových maleb polévkových mís, které vznikly přímo pro GASK.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Mimo řádné, Kateřina Adamová – Pavel Šimíček

Umělecký výraz obou autorů spojuje křehkost, přesnost a specifické přesahování. Z odlišných pozic svých výrazových prostředků vyslovují obsahy niterné vyhrocenosti i únikové romantické imaginace, ustavují živý prostor jakéhosi permanentního křížení s řadou individuálních zastavení.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Rozhledna Vysoká u Kutné Hory

Asi 5 km západně od Kutné Hory, leží Vysoká, 472 m vysoký vrch, na němž nechal v letech 1695-97 hrabě Špork postavit letohrádek a kapli sv. Jana Křtitele, nazvanou Belveder.
Miskovice, Středočeský kraj

Pátračka – zábavná hra na bázi geocachingu v okolí Kutné Hory

Hledejte "tajné schránky" okolím Miskovic . Letáčky získáte v knihovně , na poště nebo v našem "krámku".
Miskovice, Středočeský kraj

Zřícenina letohrádku Belveder v Suchdole u Kutné Hory

Na kopci nad osadou Vysoká byl v letech 1697 – 98 vystavěn na příkaz hraběte Šporka letohrádek s kaplí sv. Jana Křtitele, zvaný Belveder. Kapli obklopoval malý klášter. Po požáru na konci 19. století již nebyly letohrádek ani kaple obnoveny. Dnes zde najdete zachovalé monumentální obvodové zdi.
Miskovice, Středočeský kraj

Vodní nádrž Vrchlice u Kutné Hory

Vodní nádrž Vrchlice je vodárenská nádrž na říčce Vrchlici, sloužící především jako zdroj pitné a užitkové vody pro Kutnohorsko a Čáslavsko.
Malešov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Mlýn Dänemark u Kutné Hory

Dnes už se do Kutné Hory nejezdí pouze za poznáním, ale také za odpočinkem uprostřed krásné přírody. Může za to stylový hotel Dänemark, který vás přenese do světa klidu a relaxace bez zbytečných vymožeností moderní doby. Každý lichý víkend si mohou užít i rodiny s dětmi.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Ubytování u Fraňků v budově Přátelského pivovaru Malešov u Kutné Hory

Ubytování v budově Přátelského pivovaru Malešov je příjemným zážitkem, kdy je kromě všudypřítomné čistoty a velkého smyslu pro detail přidánou hodnotou vstřícnost majitelů. Ubytování je uzpůsobeno jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi či partičky batůžkářů.
Malešov, Středočeský kraj

Přátelský pivovar Malešov

Mladý podnik, který ctí dávnou tradici pivovarnictví v Čechách, to je pivovar Malešov nedaleko Kutné Hory. Pivo se tu vaří původní metodou bez filtrace a pasterizace, používají se jen původní pivovarské ingredience a zdejší pivo představuje jak tradiční, tak i originální pivní styly.
Malešov, Středočeský kraj

Luxusní středověký kemp v Malešově

V Malešově u Kutné Hory najdete středověký kemp, který poskytuje netradiční ubytování. Hosté si ve speciálně vybavených stanech mohou vyzkoušet spojení romantického středověku s pohodlím 21. století.
Malešov, Středočeský kraj