!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Letní plovárna v Českých Budějovicích
Letní sporty

Letní plovárna v Českých Budějovicích

Letní plovárna je na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích již od roku 1933. Původní velkorysé koncepci dostála plovárna až nejnovější rekonstrukcí, která probíhala od listopadu 2009 do července 2010.

Pro návštěvníky plaveckého stadionu v Českých Budějovicích je k dipsozici bazén, dětský bazén, skokanský bazén s krytým tobogánem. Letní plovárna je v provozu sezónně; otevírací doba: pondělí – neděle: 10 až 22:00 hodin.

Krytá část s 50 m plaveckým bazénem, skokanským bazénem a dětským bazénem, 69 m dlouhý krytý tobogan, vířivky, parní komory, fitness, sauny, masáže, vanové lázně, solárium.

Po provedené regulaci toku Vltavy v letech 1927 – 1930 byla na Sokolském ostrově v roce 1933 slavnostně otevřena "plovárna a sluneční a sprchové lázně". Zařízení projektoval přední českobudějovický architekt ing. arch. Karel Chochola. Venkovní plovárna měla dva bazény – padesátimetrový pro plavce a menší pro neplavce, brouzdaliště s věncem venkovních sprch, solária, písčitou i travnatou pláž a komplex dřevěných šaten pro předplatitele, restauraci s terasou, kde se odehrával i bohatý společenský život.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Residence Malše – ubytování na vodě

Residence Malše – ubytování na vodě

České Budějovice, Jižní Čechy
Plovoucí kavárna Vlnna

Plovoucí kavárna Vlnna

České Budějovice, Jižní Čechy
Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

Minipivovar Beeranek v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy