Úvod > Co chcete dělat? > Lesopark Pintovka s naučnou stezkou a singltrek v Táboře
Příroda

Lesopark Pintovka s naučnou stezkou a singltrek v Táboře

V zátočině nad řekou Lužnicí ve výšce kolem 490 metrů se rozprostírá rozsáhlý lesní komplex Pintovka. Rekreační místo s bohatou historií, zmiňované už v polovině 15. století, má spoustu tajů, zákoutí a legend. Nově nabízí singltrekové okruhy, které uspokojí i náročné bikery.
V lesoparku Pintovka na Táborem byla zřízena naučná lesnická přírodovědná stezka s výchozím bodem nedaleko nad Švehlovým mostem. Nově od léta 2021 nabízí areál singltrek, který má dva okruhy, z nichž jeden je určený pro děti a měří 340 metrů. Druhá trať má téměř kilometr a doporučuje se spíše pokročilejším jezdcům.

Naučná stezka byla uvedena do provozu už v listopadu 1987, podle původního projektu Ing. Františka Vališe. V květnu roku 2000 byla obnovena nákladem města Tábor, byla zkrácena a upravena podle projektu Josefa Tůmy.

Stezka seznamuje své návštěvníky na 30 zastaveních s dřevinami a rostlinami tvořícími lesní společenstva a problematikou lesního hospodářství a myslivostí. Trasa vede po stezce značené bílým čtvercem se šikmým zeleným pruhem.

Součástí lesoparku je také lesní fitness se sedmi stanovišti a lesokoutek s divokou zvěří.  Na levé straně silnice vedoucí do Bechyně je vybudováno dětské hřiště a pódium.

Z lesoparku můžeme sestoupit pod Švehlův most, kde se nachází kaplička Eleonora a studánka s radioaktivní vodou, po červené turistické značce pak dojdete až k lávce a výletní restauraci Harrachovka, cestu vám zpestří dřevěné sochy a naučné cedule.
Zobrazit více