Úvod > Co chcete dělat? > Lesní koupaliště v Liberci
Letní sporty

Lesní koupaliště v Liberci

Areál lesního koupaliště v Liberci se nachází uprostřed lesa v Lidových sadech. Jedná se o oblíbené koupaliště vystavěné za první republiky v roce 1935. Hlavní zdrojnicí vody pro koupaliště je Jizerský potok, který zaručuje i v těch největších vedrech příjemné osvěžení.
Prvorepubliková plovárna v Lidových sadech se od roku 2021 vrací do původní podoby pod vedením architektonického studia Mjölk. Na Lesní koupaliště se má vrátit plovárna se saunou, převlékárnou, toaletami a stánkem s občerstvením. Dále zde přibude pískové hřiště na fotbal a volejbal, dřevěná mola na ležení, pobytové schody, či nové prvky zeleně. Architekti z ateliéru Mjolk architekti zřídili transparentní účet 2101808884/2010, na který mohou přispěvatelé a fanoušci posílat finanční pomoc. Vstupné na koupaliště je totiž zdarma.

Areál koupaliště pod Jizerskými horami byl veřejnosti nepřístupný šestnáct let, během kterých postupně pustl a zarostl náletovými dřevinami. Od roku 2016 probíhala revitalizace, která se týkala rekonstrukce bazénové vany a kultivace areálu.
 
Mezi oficiální koupací plochy se i přes úpravy koupaliště v Lidových sadech však nezařadilo, i když má dokonce svého správce. Jde o rekreační vodní plochu s bezplatným přístupem a koupání je zde povoleno na vlastní nebezpečí. V původním projektu se počítalo i s desetimetrovou skokanskou věží, avšak ta nebyla nikdy postavena.