Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Středisko environmentální výchovy v Kašperských Horách – prostor pro společné přírodní a kulturní dědictví
Příroda

Středisko environmentální výchovy v Kašperských Horách – prostor pro společné přírodní a kulturní dědictví

Středisko environmentální výchovy se zázemím pro zážitkové programy na téma přírodního a kulturního dědictví Šumavy vzniklo u informačního centra Národního parku Šumava v Kašperských Horách.
Uvnitř budovy nedaleko informačního centra najdete učebny a dílnu s bezbariérovým přístupem. Díky společnému projektu s Národním parkem Bavorský les zde probíhají výukové programy s hlavním tématem „Historie Šumavy a Bavorského lesa“. Součástí programů jsou práce s přírodními materiály. Cílem projektu je společně prožít a poznat přírodní a kulturní dědictví společného území národních parků a zprostředkovat tak společné tradice prožitkem.


Co nabízíme

  • Interaktivní expozici s informacemi o jedinečnosti šumavské přírody
  • Promítací sál s kapacitou 40 míst s nabídkou audiovizuálních pořadů s přírodní a historickou tématikou
  • Naučnou stezku s úkoly v přírodním areálu u informačního střediska. V IS je možno zakoupit pracovní listy k této stezce
  • Dále promítání, přednášky, besedy a jiné vzdělávací akce v rámci programů pro širokou veřejnost.
  • V zimě jsou nejoblíbenější akce na sněžnicích, tvořivé dílny a cyklus přednášek s promítáním fotografií z cest po celém světě nazvaný „ Pohledy do krajiny"
  • V létě se zaměřujeme na botanické a ornitologické vycházky, pozorování noční oblohy, speciální programy pro rodiče s dětmi, tvořivé dílny, na kterých vyrábíme z přírodních materiálů a představujeme stará řemesla
  • IS má bezbariérový přístup – výtah i toaletu

Provozovatel

Informační středisko a středisko environmentální výchovy

Sušická 399
341 92 Kašperské Hory
Tel.:
+420 376 582 734
Email:
iskhory@npsumava.cz
WWW:
https://www.npsum...
WWW:
https://www.npsum...
GPS:
49,145378 13,550677
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Pozorování jelenů je od roku 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Zvěř lze pozorovat také ze 7metrové vyhlídkové věže.
Kvilda, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Street food a Open Air Horažďovice

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 15.července na 2.ročníku akce Street food + Open Air v Horažďovicích.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Kolem pranýře za výhledy

Vycházkový okruh přes Šibeniční vrch a Vinice s panoramatickými rozhledy do oblasti střední Šumavy a Pošumaví.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Přes Nebe a Peklo na Ždánov

Vycházkový okruh přes hájenku Nebe, kolem vrchu Chlum do bývalé osady Ždánov, přes Kavrlík zpět do Kašperských Hor. Cestou výhledy na město a šumavské vrcholy.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Netopýří stezka v Kašperských Horách

Netopýří stezka je 1,5 km dlouhá vycházková trasa z náměstí v Kašperských Horách stromovou alejí až ke kostelu sv. Mikuláše, v průběhu informační panely o fauně v okolí Kašperských Hor; od května do září stezku můžete začít návštěvou radničního podzemí s naučnými panely o životě netopýrů.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Chrám svaté Markéty v Kašperských Horách

Kašperské Hory mají dva gotické kostely. Bohaté horní město si takový přepych mohlo dovolit. Uplynulo jen několik desetiletí od doby, kdy poslední zedníci opustili chrám svatého Mikuláše, a už se stavělo znovu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Perly Šumavy – skvělá dovolená na Šumavě

Nový šumavský hotelový řetězec nabízející 300 lůžek v hotelích a penzionech. Jednotlivá ubytovací zařízení jsou rozmístěna prakticky po celé Šumavě.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kašperskohorský pivovar

Řemeslný pivovar v centru Šumavy v krásném místě Kašperských Hor pod hradem Kašperk, kudy chodil i starý Klostermann. Tento minipivovar patří k nejnovějším na Šumavě, založen byl terpve v roce 2016.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Lázeňský hotel v anglickém stylu v historickém centru Kašperských Hor nabízí širokou nabídku relaxačních a lázeňských procedur. Vyhledávaný je hotelový Energetický a meditační park. Hotel je určený pouze dospělým návštěvníkům – není vhodný pro pobyt rodin s dětmi.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj