Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Lázeňský hotel Judita v Teplicích
VLL Teplice
Lázně a wellness

Lázeňský hotel Judita v Teplicích

Teplice v Čechách jsou tedy nejstaršími lázněmi v České republice. Nyní můžete toto léčení založené na dlouhodobé tradici vyzkoušet i vy.
Lázeňský hotel Judita je posazen v krásném prostředí lázeňského parku v teplické čtvrti Šanov. Tradice lázeňského domu sahá až do počátku 19. století, kdy byl v letech 1804 – 1807 vystavěn ve své základní podobě jako rakousko – uherský vojenský ústav. Ke svému původnímu léčebnému účelu slouží dodnes nejen pro vojáky, ale také pro širokou veřejnost. Všechny služby spojené s lázeňskými pobyty zabezpečuje lázeňský hotel Judita ve vlastních prostorách a tzv. pod jednou střechou.
 
Lázeňská léčba
Hlavním léčebným procesem pro léčbu pohybového a nervového ústrojí jsou termální koupele nebo bazénové cvičení a plavání s využitím přírodního léčivého zdroje – termální vody hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu. Dalšími léčebnými procedurami jsou např. mechanoterapie, elektroterapie, masáže, léčebný tělocvik, oxygenoterapie, suché uhličité koupele vakové, solná jeskyně aj. Pro relax těla a odpočinek duše nabízíme a doporučujeme z wellness procedur třeba ajurvédskou, medovou, thajskou masáž nebo reflexní masáž plosky nohou, vířivé a perličkové koupele, saunu, infrasaunu aj. V této době Vám nabízíme i léčení postcovidových potíží jak pohybových, tak dýchacích.
 
Ubytování
Lázeňský hotel nabízí ubytování pro 92 osob v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích a také ve dvouložnicových apartmánech. Samozřejmostí všech pokojů je vlastní koupelna a WC, dále pak TV, telefon, chladnička a trezor nebo uzamykatelná schránka. Některé pokoje je možné vybavit přistýlkou. V celé budově je možnost bezplatného připojení k WI-FI. Lázeňský hotel disponuje prostornou oplocenou odstavnou plochou. Není povolen vstup a pobyt domácím zvířatům.
 
Stravování
V lázeňské jídelně našim hostům nabízíme snídaně formou bohatého švédského stolu. Obědy a večeře jsou servírované, vždy s možností předchozího výběru z pestré nabídky až čtyř jídel. Samozřejmostí je možnost dietního stravování včetně nabídky pro vegetariány, celiaky, diabetiky aj. Klientům doporučujeme svůj dietní požadavek konzultovat ještě před příjezdem s lázeňskou nutriční terapeutkou.

Lázeňská kavárna a k ní přilehlá terasa v atriu lázeňského domu pak našim hostům nabízí příjemné posezení s pestrou nabídkou studených i teplých nápojů a slaných i sladkých pochutin vlastní výroby za nevídané ceny, s možností vypůjčení knih či sledování velkoplošné televize. Společenský sál naší kavárny je místem pořádání tanečních večerů.

Provozovatel

Vojenská lázeňská léčebna Teplice - lázeňský hotel Judita***

Svatopluka Čecha 2
415 01 Teplice
Tel.:
+420 417 537 440
Tel.:
+420 973 287 046
Email:
rezervace@te.vlrz.cz
WWW:
www.teplice.volar...
GPS:
50,642101 13,840061
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Teplice
Tipy na výlet:
Teplice a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 050 Kč

Poznámka:ubytování za dospělou osobu a noc v mimosezoně

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2023

Slavnostní zahájení 869. lázeňské sezóny v Teplicích. Lázeňskou zónu zaplní opět desítky tisíc návštěvníků. V průběhu dvou víkendových dnů se Teplice promění v jeden veliký svatostánek otevřený hudbě téměř všech žánrů.
Teplice, Ústecký kraj

Velikonoční dílna

Týden před Velikonocemi v sobotu 1. dubna se od 14 do 17 hodin na teplickém zámku uskuteční malá dílna výroby velikonočních dekorací.
Teplice, Ústecký kraj

Japonsko, má láska – Radka a Stanislav Müllerovi

Výstava prezentuje rodinnou sbírku japonských předmětů a kolekcí, které známí tepličtí umělci Radka a Stanislav Müllerovi začali sbírat před 25 lety, kdy se poprvé dostali pracovně do Japonska.
Teplice, Ústecký kraj

Výstava Bonsai klubu Libochovice v Jízdárně teplického zámku

V rámci výstavy Radky a Stanislava Müllerových se v sobotu a v neděli 29. 4. – 30. 4. od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin v Jízdárně teplického zámku uskuteční výstava bonsají.
Teplice, Ústecký kraj

Neogotický kostel sv. Alžběty Uherské v Teplicích

Kostel sv. Alžběty Uhreské v Teplicích byl postaven v novogotickém stylu. Stavba začala v roce 1862 a byla dokončena o 25 let později. Vnitřek kostela je také v novogotickém slohu, nad hlavním oltářem je obraz zobrazující svatou Alžbětu Durynskou.
Teplice, Ústecký kraj

Pohádkový les v Teplicích

V Janáčkových sadech poblíž botanické zahrady v Teplicích najdete 11 velkých dřevěných pohádkových postav s lehkou hádankou pro děti.
Teplice, Ústecký kraj

Botanická zahrada Teplice

Teplická botanická zahrada, jediná pod Krušnými horami, v blízkosti lázeňského parku a v sousedství Písečného vrhu a Janáčkových sadů je skvělým místem pro všechny věkové generace. Venku je možné relaxovat, popíjet kávu a poznávat světové zajímavosti.
Teplice, Ústecký kraj

Úniková hra Teplice

Přijďte navštívit Victorovu malotřídku v budově Obchodní akademie Teplice. Pátráním vás bude provázet poutavý děj popisující okolnosti zmizení nebohých dětí. Vaším úkolem bude zjistit co se jim stalo.
Teplice, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Když na Sacher, tak do Café Restaurant Sissi

Známý vídeňský zákusek dobyl svou chutí celý svět. Od loňského září jsou vídeňské speciality včetně slavného dezertu přístupné také všem obyvatelům a návštěvníkům Teplic právě v Café Restaurant Sissi.
Teplice, Ústecký kraj

Tradiční česká a ruská kuchyně v restauraci Giovanni Giacomo v Teplicích

Nová hotelová restaurace nabízí příjemné posezení a dobré pochutnání. Její stylové prostory nabízí nevšední kulinářské speciality české a ruské kuchyně. Giovanni Giacomo je nově postavený hotel v klidné vilové čtvrti v Teplicích. Spojte skvělé jídlo s wellness procedurami v některém lázeňském zařízení nebo s relaxačním programem v hotelovém Beauty Salonu.
Teplice, Ústecký kraj

Bartholomeus Gallery & Café

Přijďte a vychutnejte si výbornou sicilskou kávu a originální gastro produkty.
Teplice, Ústecký kraj

Symfonie barev, vůní a chutí v restauraci Beethoven

Nechte se unést atmosférou genia loci v Restauraci Beethoven. Krásné prostředí teplických lázní inspirovalo samotného Ludwiga van Beethovena k napsání dopisu „nesmrtelné milence“. Restaurace se pyšní zařazením do Maurerova výběru Grand Restaurant.
Teplice, Ústecký kraj