!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Velichovky - lázně prověřené staletími
Lázně a wellness

Lázně Velichovky - lázně prověřené staletími

Lázně Velichovky se specializují zejména na léčbu pohybového ústrojí. Již více než 115 let využívají blahodárné účinky zdejší léčivé křídové slatinné zeminy, která je svým složením unikátní. Má vysoký obsah uhličitanu vápenatého a železa, díky čemuž je velmi účinná v léčbě pohybových problémů.
Lázně Velichovky se specializují především na rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového ústrojí. K jedinečné pověsti lázní přispívá zdejší velmi hustá slatina, svým složením ojedinělá na území České republiky. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu, napájenou prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Ložisko, které se nachází nedaleko od lázeňského areálu, má zásobu této jedinečné slatinné zeminy na 150 – 200 let.

Základem léčby zůstává využití bohatých zásob místní slatiny. Ta protepluje měkké i pevné tkáně, má protizánětlivé, analgetické a regenerační účinky, je tedy ideální pro léčbu pohybového ústrojí. Mezi další procedury se zde řadí vodoléčba, elektroléčba, uhličité koupele, plynové injekce a další. Lázeňské procedury jsou zaměřeny na léčbu pacientů po úrazech, před a po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad.

Nenapodobitelná je i poklidná atmosféra lázní, které se nachází v čisté přírodě Podkrkonoší, s velkým množstvím zajímavostí v okolí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 10. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel K-Triumf

Wellness Hotel K-Triumf

Velichovky, Královéhradecko
Penzion Na Faře Dubenec

Penzion Na Faře Dubenec

Dubenec, Krkonoše a Podkrkonoší
Staročeská restaurace U Zubra

Staročeská restaurace U Zubra

Jaroměř, Královéhradecko
Penzion Expanze Jaroměř

Penzion Expanze Jaroměř

Jaroměř, Královéhradecko