Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí
Masarykův dům
Lázně a wellness

Lázně Velichovky 1897 – moderní české lázně s tradicí

Lázně Velichovky 1897 se specializují zejména na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu. Jedinečný zdroj slatiny, moderní lázeňská péče, klidné prostředí, rodinná atmosféra, to je zaručená kvalita pro vaši rehabilitaci a odpočinek.
Jsme nestátní zdravotnické zařízení s více jak stodvacetiletou tradicí. Specializujeme se především na léčbu a rehabilitaci pacientů s onemocněním pohybového aparátu, pacientů po úrazech, po operacích kostí a kloubů, včetně kloubních náhrad, dále nervových a onkologických onemocnění dle platného indikačního seznamu. Podle mnoha odborníků jsme nejlepšími lázněmi na léčbu pohybového ústrojí u nás. Naše historie se píše již od roku 1897 a díky tomu dokážeme poskytnout lázeňské služby na profesionální úrovni. Nacházíme se ve východních Čechách (22 km od Hradce Králové, 5 km od Jaroměře) a přijíždějí se k nám léčit pacienti z celé České republiky.

K úspěšné léčbě u nás přispívá zdejší velmi hustá slatina, která je svým složením na území České republiky ojedinělá. Jedná se o křídovou slatinnou zeminu napájenou prameny vody s vysokým obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Mezi další procedury se zde řadí vodoléčba, elektroléčba, suché uhličité koupele, plynové injekce a další.

Najdete u nás klidné zázemí s rodinnou atmosférou, ochotným a zkušeným personálem. Rádi vám sestavíme pobyt individuálně dle vašich požadavků i s ohledem na váš zdravotní stav.


Moderní lázeňské procedury:

Laser Hill II – kombinovaná laserová terapie: Bezbolestné hloubkové ošetření vysoce výkonným laserem s okamžitým účinkem úlevy. Laser Hill II je vysoce výkonový laser umožňující přesné zacílení na libovolné bolestivé místo těla. Výjimečně hluboký průnik laserového světla zde zaručuje účinnou stimulaci tkání a receptorů bolesti. Terapie představuje velmi jednoduchou a efektivní léčbu bez vedlejších účinků a významným způsobem zlepšuje léčbu pacientů s pohybovými poruchami. U akutních stavů přichází úleva okamžitě.

Prokin – balanční plošina. Monitoruje a následným tréninkem posiluje stabilitu dolních končetin. Procedura probíhá pod dohledem fyzioterapeuta ve virtuálním herním prostředí. S ohledem na aktuální zdravotní stav jsou postupně nastavované různé stupně obtížnosti. Opakovaným cvičením dochází k větší stabilitě a jistotě při chůzi.
 
Walker View – revoluční analýza a terapie chůze a běhu v oblasti rehabilitace a sportovní medicíny. Walker View analyzuje správné držení těla a rozložení zátěže při chůzi. Z takto získaných informací sestaví tréninkový plán nácviku správné chůze. Klient aktivním pohybem ve virtuálním prostředí s využitím různých zátěží procvičuje správnou koordinaci pohybu. Procedura probíhá pod dohledem fyzioterapeuta.
 
Molekulární vodík
– nový inovativní terapeutický nástroj moderní medicíny. Vědecké práce z celého světa, dokazují účinky molekulárního vodíku jako prostředku udržení zdraví. Molekulární vodík je důležitým antioxidantem, vyznačuje se silně protizánětlivými účinky a podporuje duševní a fyzické síly člověka. U nás naleznete tyto terapie inhalace molekulárního vodíku spojenou s pitím obohacené vody o molekulární vodík, koupel v molekulárním vodíku a další.
 

Nabídka wellness pobytů:

WELLNESS POBYTY zahrnují převážně relaxační procedury pro uvolnění a zklidnění těla i mysli.  Všechny wellness pobyty můžete využít v průběhu celého roku. 

PĚT DNŮ HARMONIE 
slatinný zábal velký, baňkování,parafínový zábal na ruce, koupel přísadová, masáž podvodní automatická, klasická masáž částečná

CHVÍLE RELAXACE  
slatinný zábal velký, klasická masáž částečná, hydrojet, koupel perličková

LÁZEŇSKÝ DOTEK 
slatinný zábal velký, aroma masáž částečná, masáž obličeje a dekoltu

VÍKENDOVÁ POHODA  
slatinný zábal velký, klasická masáž částečná, koupel perličková

ŠESTIDENNÍ ZÁŽITEK  
slatinný zábal velký, perličková koupel, přísadová koupel, masáž horkými kameny částečná, klasická masáž částečná, hydrojet, parafínový zábal vsedě

LÁZEŇSKÉ POBYTY NEJEN PRO SENIORY
Trápí Vás problémy s pohybovým aparátem? Na zmírnění bolestí svalů a kloubů doporučujeme vyzkoušet naše lázeňské pobyty nejen pro seniory. V pokročilém věku se tyto bolesti objevují téměř u každého, to však nemusí znamenat konec aktivního života. Speciálně sestavené procedury urychlí proces regenerace po operacích, úrazech či po fyzickém vyčerpání.

ZDRAVÝ SENIOR  
slatinný zábal velký, slatinný zábal malý, klasická masáž částečná, perličková koupel, suchá uhličitá koupel částečná, oxygenoterapie, parafínový zábal vsedě, aroma masáž částečná

Provozovatel

Lázně 1897 s.r.o.

Lázně 100
552 11 Velichovky
Tel.:
+420 491 889 890
Tel.:
+420 491 889 888
Email:
obchod@lazne1897.cz
Email:
recepce@lazne1897.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.velic...
WWW:
https://www.velic...
GPS:
50,356273 15,848151
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

GR8 Trails – seriál běžeckých závodů

Chystá se 4. ročník seriálu běžeckých závodů pro širokou veřejnost i špičkové běžce. GR8 TRAILS, čti [grejt] spojuje trailové běhy všech barev i odstínů…. Lesní traily, horské výběhy, technické pasáže, vodní brody, pískové cestičky, kamenitý terén, parkové stezky…. 
Velichovky, Královéhradecký kraj

Vepřové hody

Pozvánka na vepřové hody na Nové Americe!
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Velikonoční jarmark

Dne 24.3.2024 jsme pro vás připravili první ročník jarmarku s doprovodným programem pro malé i velké návštěvníky.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Velikonoční farmářské trhy

Rádi bychom vás pozvali na Velikonoční farmářské trhy, které se uskuteční v Jaroměři na náměstí Československé armády ve čtvrtek 21. března!
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Zahradnické trhy v Kuksu

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového tematického zboží.
Kuks, Královéhradecký kraj

Strašidlo cantervillské na Kuksu

Divadelní představení Strašidlo cantervillské míří na Kuks.
Kuks, Královéhradecký kraj

Slavnostní ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov 2024

Ukončení turistické sezóny v pevnosti Josefov.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Zkus maraton Kuks

Trasa maratonu je vedena z nádvoří Hospitalu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova betléma, kde uvidíte to nejlepší z českého baroka, do skal vytesanou galerii soch M. B. Brauna.
Kuks, Královéhradecký kraj

Kostel sv. Václava na Chloumku

Římskokatolický poutní kostel svatého Václava stojí na vrchu Chloumek, v obci Habřina. Je chráněnou kulturní památkou České republiky. V současné době probíhá jeho obnova.
Habřina, Královéhradecký kraj

Železniční muzeum Výtopna Jaroměř

Ve více než sto let staré výtopně parních lokomotiv v blízkosti železniční stanice Jaroměř si můžete připomenout doby, kdy na železnici vládla pára.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Vlčí doupě

Dětská herna s kavárnou pro maminky, tatínky, babičky a tety.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Paintball Hradec Králové

Paintballové hřiště v blízkosti Hradce Králové a Jaroměře nabízí perfektní hru v prostorné hale s jedinečnou atmosféru. Hala je i osvětlena, takže můžete hrát opravdu kdykoliv.
Černožice, Královéhradecký kraj

Naučná stezka Betlém – procházka barokem na Kuksu

Na trase naučné stezky jsou umístěny informační panely, které vás seznámí s historií jednotlivých památek. Okružní naučná stezka Betlém – Kuks měří celkem 7 km a vede pestrým terénem v malebné krajině labského údolí.
Hřibojedy, Královéhradecký kraj

Městské muzeum v Jaroměři – Wenkeův obchodní dům od Josefa Gočára

Budova městského muzea, dříve obchodního domu A. Wenke a syn, byla postavena v letech 1910 – 1911 podle návrhu architekta Josefa Gočára. Je památkově chráněna, neboť patří k významným památkám moderní evropské architektury.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Křížová cesta na Kuksu – příběh utrpení a nadějí člověka

Křížová cesta na Kuksu je novodobým pojetím 300 let staré myšlenky hraběte F. A. Šporka. Novou křížovou cestu vytvořil spolu s dalšími autory sochař Vladimír Preclík, který měl vřelý vztah k této krajině. Sochy najdete na úpatí zalesněného svahu nad železniční tratí mezi Žirčí a Stanovicemi.
Stanovice, Královéhradecký kraj

Plavání, vodní atrakce, opalování na plaveckém areálu Jaroměř

Plavecký areál Jaroměř nabízí vyhřívané bazény, jeden padesát metrů a druhý pětadvacet metrů dlouhý.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel K-Triumf

Hotel K – Triumf najdete v klidném prostředí na kraji obce Velichovky, asi 5,5 km od Jaroměře. Nově zrekonstruovaný hotelový komplex poskytuje kromě ubytování v příjemně zařízených pokojích a apartmánech kvalitní gastromii a wellness služby.
Velichovky, Královéhradecký kraj

Farma Nová Amerika

Ubytování v malebné krajině krkonošského podhůří! Farma Nová Amerika je součástí zemědělské společnosti Karsit Agro. Po ránu Vás probudí nejen cvrlikání vrabců, ale i občasné zabučení místních kraviček. Nebližší větší město Dvůr Králové nad Labem je hotelu vzdáleno 11 km.
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj

Penzion Na Faře Dubenec

Penzion Na Faře v Dubenci poskytuje jak ubytování v originálním prostředí fary z 18. století a v turistických pokojích v nové přístavbě, tak i výbornou podkrkonošskou kuchyni. V bývalých stájích a stodolách lze nalézt i salónek a společenský sál pro pořádání firemních i soukromých akcí.
Dubenec, Královéhradecký kraj

Yurt in the Wood – glamping v jurtě

Nabízíme ubytování v glampingu Yurt in the Wood. Jurta je umístěna v okrajové části lesa v blízkosti Dvora Králové nad Labem. Svou tradiční kruhovou stavbou poskytne nezapomenutelný zážitek.
Hřibojedy, Královéhradecký kraj

Penzion Expanze Jaroměř

Penzion Expanze s příjemnou rodinnou atmosférou poskytne ideální zázemí pro pohodlný a klidný pobyt v Jaroměři. Nabízí ubytování v 10 komfortně vybavených pokojích. K dispozici je 9 dvoulůžkových pokojů a 1 jednolůžkový pokoj. Součástí penzionu je nekuřácký salonek a bar s příjemným posezením.
Jaroměř, Královéhradecký kraj

Hostinec u Zlatého slunce v barokním Kuksu

Hostinec u Zlatého slunce byl založen hrabětem F. A. Sporckem v r. 1699. Aktuálně je hostinec uzavřen a probíhá jeho rekonstrukce.
Kuks, Královéhradecký kraj

Penzion a restaurace Šporkův Mlýn

Na Šporkově Mlýně se dnes již netočí mlýnské kolo, ale dobré vychlazené pivo, Kofola i malinovka, na které se vždy s oblibou zastavují vodáci, cyklisté i pěší turisté, navštěvující památky v okolí.
Stanovice, Královéhradecký kraj

Hotel 28 v Jaroměři

Moderní hotel rodinného typu nacházející se v historické zástavbě v samém centru Jaroměře na náměstí Československé armády. Hostům je k dispozici celkem 20 lůžek ve dvou a čtyřlůžkových pokojích.
Jaroměř, Královéhradecký kraj