Úvod > Co chcete dělat? > Lázeňský pivovar Luhačovice
Gurmánská turistika

Lázeňský pivovar Luhačovice

Lázeňský pivovar Luhačovice byl postaven v roce 2021. Je to minipivovar,který nabízí piva nefiltrovaná různých pivních stylů o klasiky v podobě piv plzeňského typu až po piva svrchně kvašená typu např. ALE a IPA. Pivovar nabízí exkurze s odborným výkladem každý pátek.
Začalo to vařením piva v domácích podmínkách s hrncem a vařečkou, pokračovalo to přes touhu mít vlastní minipivovar. Do srpna 2021 jsme byli tzv. létající pivovar. Pokud tento pojem neznáte, tak se pod ním skrývá to, že pivovar nemá vlastní zázemí, ale pivo vaří v jiných pivovarech. Na konci srpna 2021 jsme uvařili naši první várku v Luhačovicích a první pivo vyrobené v Luhačovicích pro veřejnost je na světě. Našim hlavním sortimentem jsou samozřejmě piva plzeňského typu, tedy světlé spodně kvašená piva.

Základní řadu jsme pojmenovali známými luhačovickými jmény: Otto, Alojz, Vincent. Nabídku těchto tradičních piv doplňujeme jinými pivními styly, zejména tedy silnějšími spodně kvašenými pivy (IPL) a samozřejmě i pivy svrchně kvašenými, jako je APA (American Pale Ale), IPA, Ale či Sour Ale. Pivovar nabízí exkurze s odborným výkladem každý pátek od 17:00. Preferujeme nahlásit účast na telefonu 777 018 800.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Vincent

Penzion Vincent

Luhačovice, Zlínský kraj
Apartmány Eden v Luhačovicích

Apartmány Eden v Luhačovicích

Luhačovice, Zlínský kraj
Lázeňský hotel Krystal v Luhačovicích

Lázeňský hotel Krystal v Luhačovicích

Luhačovice, Zlínský kraj