Úvod > Co chcete dělat? > Lanové centrum ZOO Jihlava-praLEZ

Lanové centrum ZOO Jihlava-praLEZ

Letní sporty
Od 29. dubna 2011 je v jihlavské zoologické zahradě otevřeno první jihlavské lanové centrum, které je určené návštěníkům zoo. V cípu zoologické zahrady sousedícím s letním kinem vznikly ve větvích stromů dva okruhy.
Velký okruh ve výšce šesti metrů má patnáct překážek a je určen pro osoby nad 145 centimetrů výšky. Nízký okruh se sedmi překážkami slouží pro děti od pěti let.

Jihlavské lanové centrum je asi jako jediné tematicky zaměřeno, konkrétně na deštné pralesy a jejich ochranu. Při průchodu jednotlivými překážkami lezci mohou plnit drobné úkoly s pralesy nějak spojenými, ve větvích se tak setkají třeba s tropickými motýly, opicemi, ale třeba i leopardem a hadem. Nechybí oblíbené atrakce jako skoky na liánách, přejezdy na kladce nebo provazové žebříky.

Montáž překážek, použité materiály i ochranné pomůcky podléhají certifikaci, personál lanového centra je odborně vyškolen a vybaven akreditací ministerstva školství.

Vstup do lanového parku není v ceně vstupenky do zoo, platí se individuálně. S provozovatelem lanového parku je možné si dohodnout také individuální (zejména skupinový) vstup bez nutnosti navštívit zoo.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020