Úvod > Co chcete dělat? > Davidův mlýn v Kružberku
Davidův mlýn v Kružberku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Ubytování

Davidův mlýn v Kružberku

Davidův mlýn ve Slezsku nabízí denně čestvé ryby v restauracích Vážka a Rybářská bašta, pokoje i apartmány s vlastní kuchyňkou, nádhernou přírodu, keramickou dílnu, wellness, venkovní vyhřívaný bazén, lanové centrum, veřejný puting golf.

Lanové centrum

V lanovém centru Davidův mlýn máme připraveno vyžití pro děti do věku cca 10 let (starší děti mají vstup povolen pouze po předchozí domluvě s instruktorem nebo na recepci). Je zde připraveno několik překážek, které je zabaví a vy si můžete odpočinout v restauraci, na rybolovu, zahrát Putting golf nebo MiniCurling.
 

Rybolov

Rybářům s vlastním vybavením je k dispozici velký rybník s velkými rybami od kaprů, přes candáty, štiky až po sumce. Na tomto rybníku je možnost chytat na rostlinou návnadu na celodenní povolenku. Menší rybník je určen převážně nerybářům a rodičům s dětmi. Tento rybník je zarybněn pouze pstruhem a každý úlovek si rybář odnáší domů. V areálu rybníků si může zaplatit půjčovné za udice, kbelík na úlovek i paličky nutné k usmrcení ryby. Lovení na pstruhovém rybníku je zdarma, ale vše, co chytíte, si musíte ponechat a posléze zaplatit. V okolí Davidova mlýna si rybáři přijdou na své.
 

Keramická dílna

Namaluj si svůj hrnek, vymodeluj z hlíny vlastní výtvor, nauč se točit na hrnčířském kruhu nebo přijeď prožít víkend v některém z kreativních kurzů! Keramická dílna se nachází v samostatntém objektu přímo v areálu. Její součástí je místnost se 2 hrnčířskými kruhy oddělená od modelárny (dílny), kde si návštěvníci pomalují výrobek, který již prošel prvním výpalem (a my poté provedeme druhý výpal), nebo si mohou sami cokoli vymodelovat v rámci keramických pobytů, které organizujeme. Dále je keramická dílna vybavena dvěma hrnčířskými pecemi. Všechny pomůcky jsou hostům k dispozici, včetně zástěry.

O víkendech a letních prázdninách je dílna otevřená i v době konání keramických kurzů a přístupná všem zájemcům, kteří si budou chtít jen "namalovat svůj hrnek" či modelovat dle vlastní fantazie.
 

Ubytování

Davidův mlýn nabízí ubytování pro celkem 70 hostů. K dispozici je 16 dvou až čtyřlůžkových pokojů a 7 luxusních apartmánů pro 4–6 osob. Všechny pokoje jsou nově rekonstruovány, stylově zařízeny, mají vlastní sociální zařízení, jsou vybaveny wi-fi připojením, televizí, kontrolovaným vstupem čipovou kartou. Do všech pokojů ve vyšších patrech vede výtah. Dva pokoje jsou pak zcela adaptovány pro pobyt imobilních osob. Pro ubytované máme k dispozici nový venkovní bazén, zahradu a pergolu na opékání. 
 

Restaurace

Restaurace Rybářská bašta je proslavená především výborně připravenými pstruhy na mnoho způsobů, kteří jsou vždy čerství, protože jsou chováni v rybnících přímo v areálu Davidova mlýna. Restaurace Vážka, která se nachází v přízemí bývalého mlýna, je zrekonstruována stylově se snahou zachovat původní mlýnskou atmosféru.
 

Zimní aktivity

I v zimním období se v Davidově mlýně nudit nebudete. Můžete nadále chytat pstruhy a máme pro vás připraveny i ledové plochy na bruslení a upravenou stopu pro jízdu na běžkách. Nově si u nás můžete zahrát i MiniCurling.
 

Pěší turistika

Přírodní park Moravice nabízí krásnou přírodu s kopcovitým terénem, listnaté a jehličnaté lesy, slunné louky, lesní plody a čisté ovzduší. Výjimečně čistý vzduch v Přírodním parku Moravice působí léčivě na duševní vyčerpání, alergie a celkovou regeneraci.
 

Vodáctví

Vodomilové si skutečně přijdou na své při sjíždění řeky Moravice vedoucí překrásným desítky kilometrů dlouhým údolím řeky Moravice. Při nízkém stavu vody, kdy je řeka nesjízdná, je na řece několik míst s klidnou vodou sjízdných za každého stavu vody.
 

Cykloturistika

V Přírodním parku Moravice je možno si individuálně stanovit různé cyklotrasy, a to méně náročným terénem vedoucím po zpevněných cestách vhodných pro trek. Ale také trasy vedoucí náročným terénem vhodným pro MTB.
 

Svatby a školení

Nabízíme možnost uspořádání školení a svatební hostiny nebo rodinné oslavy v krásném přírodním prostředí Davidova mlýna v naší hotelové restauraci Vážka s kapacitou 70 osob. Pronájem konferenčních místností. 
Svatební obřady si můžete u nás uspořádat i v zimě a využít tak nádherných prostor keramické dílny.

Zobrazit více

Provozovatel

Panství Morava a.s.

Staré Těchanovice 46
749 01 Staré Těchanovice
Tel.:
+420 552 308 389
Email:
recepce@daviduvml...
Email:
katka.horesovska@...
GPS:
49,827670 17,682271
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
17.6.
18.6.
Budišovské letnice 2022

Budišovské letnice 2022

Budišov nad Budišovkou, Moravskoslezský kraj
22.6.
T-Mobile Olympijský běh Žimrovice

T-Mobile Olympijský běh Žimrovice

Hradec nad Moravicí, Moravskoslezský kraj
3.5.
30.10.
Umění Orientu

Umění Orientu

Hradec nad Moravicí, Moravskoslezský kraj
Čermákova naučná stezka v Kružberku

Čermákova naučná stezka v Kružberku

Kružberk, Moravskoslezský kraj
Zřícenina hradu Kružberk

Zřícenina hradu Kružberk

Kružberk, Moravskoslezský kraj
Rozhledna Staré Těchanovice

Rozhledna Staré Těchanovice

Staré Těchanovice, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Relax Pension Schönwald

Relax Pension Schönwald

Budišov nad Budišovkou, Moravskoslezský kraj
Farma Klokočov

Farma Klokočov

Vítkov, Moravskoslezský kraj
Hotel Belaria v Hradci nad Moravicí

Hotel Belaria v Hradci nad Moravicí

Hradec nad Moravicí, Moravskoslezský kraj
Ubytování na faře ve Spálově

Ubytování na faře ve Spálově

Spálov, Moravskoslezský kraj