Úvod > Co chcete dělat? > Květinová stezka v historickém centru Olomouce
Příroda

Květinová stezka v historickém centru Olomouce

Květinová stezka má šest zastavení, která spojují zajímavá místa Olomouce ozdobená květinami. Návštěvníky města stezkou provedou značky květin na chodnících, k dispozici je i průvodcovský letáček.
Olomouc je městem květin. Můžete se o tom sami přesvědčit při procházce barokními zákoutími a městskými parky. Nechte se vést kytičkovými značkami a objevte místa, jejichž atmosféru doplňuje barevná květinová výzdoba.

Trasa květinové stezky začíná na Horním náměstí a vede do Michalské ulice a na Žerotínovo náměstí k soše svatého Floriana, přes vilu Primavesi kolem Konviktu k Arcibiskupskému paláci. Poté vás zavede do parkánových zahrad a přes Bezručovy sady do Hrnčířské ulice. Odtud pokračuje přes Dolní náměstí s Mariánským sloupem a Šemberovou ulicí k Terezské bráně a dále vede Smetanovými sady k oranžerii.

Na zajímavých místech květinové stezky v Olomouci byla instalována upozornění na odbočky k rozáriu a botanické zahradě. Při prohlídce nazvané Za branami města pak zájemci dostanou informace i o historii parků, které lemují historické centrum Olomouce.

Provozovatel

Statutární město Olomouc

Horní náměstí 583
779 00 Olomouc
Email:
infocentrum@olomo...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://tourism.o...
GPS:
49,593927 17,251639
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Levandulové bistro Olomouc

Levandulové bistro Olomouc

Olomouc, Olomoucký kraj
Restaurace a pizzerie U Kristýna

Restaurace a pizzerie U Kristýna

Olomouc, Olomoucký kraj
Restaurant U Mořice

Restaurant U Mořice

Olomouc, Olomoucký kraj