Úvod > Co chcete dělat? > Kurzy vaření a stolování s dětmi – Tescoma s Andreou dětem
Zážitky

Kurzy vaření a stolování s dětmi – Tescoma s Andreou dětem

Zážitkové kurzy vaření pro děti od 4 do 10 let v centru Prahy. Děti se učí základním dovednostem při vaření, získávají větší zručnost i samostatnost při přípravě jídla, zdokonalují se ve správném stolování, rozpoznávají různé druhy bylinek, koření a vyzkouší si i objednat jídlo v restauraci.
Cílem kurzu je využít potenciál dětí ve věku 4 až 10 let, který je mimořádně příznivým obdobím pro seznamování dětí se základními dovednostmi při vaření, stolování, etiketě a tříbení smyslů. Děti se hravě naučí krájet nožem zeleninu, používat mixér, vařečku, loupat brambory, správně prostřít stůl, rozpoznat různé bylinky i koření, získají větší zručnost i samostatnost při přípravě i servírování jídla.

Jak probíhají kurzy a co se na nich děti naučí?
  • Na začátku si lektor s dětmi ukáže, s kterými surovinami a nástroji se bude pracovat.
  • Následu je povídání o tom, co je ve výživě pro děti zdravé, a jak často by se během dne měly jíst důležité potraviny pro naše zdraví.
  • V průběhu kurzu se připravují s dětmi pestrá jídla podle schopností dětí. Děti si samy připravují – veselé snídaně, hravě zvládají i oběd a dezert s nápojem na závěr.
  • Děti se naučí vybírat si zdravé a kvalitní potraviny, používat různé kuchyňské nástroje a pomůcky, aby mohly doma pomáhat s vařením a přípravou pokrmů rodičům.
  • Děti zjistí, jak správně prostřít stůl, kam dát příbory, misku na salát i pití, jak si složí ubrousek apod. Zábavnou formou se naučí slušnému chování u stolu doma i v restauraci, požádání o laskavost, objednat si jídlo v restauraci apod.
  • Dále se rozpoznává zelenina, bylinky a koření podle hmatu, čichu, zraku a chuti a při tom si děti i zasoutěží.
  • Pro větší zábavu si taky při vaření zpívají i tančí
  • Na závěr všechny děti obdrží dárek od Tescomy a diplom

Kurzy probíhají ve vzorkovně společnosti Tescoma, v Žitné ulici, a to v sobotu dopoledne od 10.00 do 13.00 hodin. Po kurzu obdrží rodiče emailem recepty s fotografiemi z akutálního kurzu.

Co s sebou? Veškeré pomůcky k vaření vám budou zapůjčeny. S sebou nezapomeňte pouze pohodlné oblečení, obuv a dobrou náladu. Lektorkou kurzu je: Andrea Löflerová, která je organizátorkou aktivit pro rodiny s dětmi.

Ubytování a restaurace v okolí