Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Kumpánova zahrada ve Slaném
Kumpánova zahrada
Zážitky

Kumpánova zahrada ve Slaném

Obnovená prvorepubliková zahrada ve Slaném. Zahrada v ulici K. H. Borovského čp. 37 připomíná minulost areálu vily a přádelny Ferdinanda. Navštívit ji můžete každý den.
Kumpánova zahrada je největší a nejzachovalejší zahrada, která byla založena v meziválečném období ve Slaném. Navržena a realizována byla roku 1939 podle architekta Josefa Kumpána. Dnešní zahrada vznikla revitalizací bývalého parku Benar. Nová podoba parku důstojně navazuje na práci J. Kumpána, autora petřínského Růžového sadu. Zahrada je relaxačním a odpočinkovým prostorem, který doplňuje i řada příjemných vodních prvků: fontánky, chrliče i kašna.

Najdete ji v ulici K. H. Borovského, od dubna do září je otevřena denně od 8 do 19 hodin. Mimo sezónu, od října do března, do 17 hodin. Vstup do zahrady je zdarma. Do zahrady může i váš pejsek, pokud bude na vodítku.

V celém prostoru zahrady je zakázáno:
  • manipulovat s otevřeným ohněm
  • kouření
  • lézt na výtvarné exponáty či je jinak poškozovat
  • koupat se v rybníce a kašně
  • vstupovat do záhonů nebo pěstebních ploch a poškozování rostlin

Pre-release Phyrexia: All Will Be One

Pre-release k vydání nové edice: Phyrexia All will be one. Hrát budete s kartami, které si otevřete v preview kitu, který dostanete na místě. Sestavíte si balíček a na jeho sestavení budete mít 60 minut.
Slaný, Středočeský kraj

Volné hraní

Přijďte si vyzkoušet a zahrát jakoukoliv deskovou hru nebo TCG při volném hraní.
Slaný, Středočeský kraj

Pokémon liga DWG

Rádi bychom vás pozvali na sobotní ligu DWG ve formátu standard.
Slaný, Středočeský kraj

Dragon World Gaming Cup 2023 – Junior

První turnaj ze série turnajů Dragon World Gaming Cup 2023 pro kategorii Junior.
Slaný, Středočeský kraj

Aquapark Slaný

Skvělý aquapark ve Slaném nabízí zábavu široké veřejnosti. Najdete jej v areálu víceúčelové sportovní haly. Užijte si tobogány, zaplavte si proti proudu a odpočiňte si ve vířivkách!
Slaný, Středočeský kraj

Kemp vítězů

Kemp je všesportovně zaměřený a děti získají průpravu do života, naučí se pracovat ve skupinách, posílíme jejich individuální schopnosti a zaměříme se na výuku angličtiny hravou a zábavnou formou.
Slaný, Středočeský kraj

S průvodcem po Slaném a okolí

Přijďte a poznejte historii a krásu části středočeského kraje – Slaný a okolí. Projděte si a vychutnejte atmosféru historického centra, prohlédněte si kostel sv. Gotharda, kostel a klášter Nejsvětější Trojice i kostel v Ovčárech.
Třebíz, Středočeský kraj

Víceúčelová sportovní hala Slaný

Víceúčelová sportovní hala Slaný se nachází na jihozápadním okraji města Slaného. Nachází se zde krytá zimní hokejová hala, fotbalová hříště, ale i krytá plavecká hala nabízející koupání i zábavz charakteru aquaparku.
Slaný, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Továrna Slaný

Prostory restaurace se nacházejí v dispozičně členitém přízemí rohové secesní budovy z roku 1908. Tu postavil tehdejší podnikatel Stein a sloužila k účelům výroby textilního průmyslu.
Slaný, Středočeský kraj

Pivovar Továrna Slaný

Hořkou novinkou roku 2016 se pro milovníky zlatavého moku stalo dlouho očekávané zprovoznění slánského minipivovaru Továrna.
Slaný, Středočeský kraj

Pivnice Továrna Slaný

Stylová pivovarská pivnice směděnými varnami a grilbarem potěší zejména milovníky piva a specialit k nim šitým na míru.
Slaný, Středočeský kraj

Pivovar Antoš ve Slaném

Pivovar Antoš založený v roce 2010 obnovil tradici vaření kvalitního slánského piva. Při jeho výrobě je použito výhradně nejkvalitnějších domácích surovin, českého chmele z nedaleké žatecké oblasti a vyhlášeného sladu z moravské Hané.
Slaný, Středočeský kraj