Úvod > Co chcete dělat? > Krčínova cyklostezka ze Sedlčan do Prčice: nová stezka Středočeského kraje
Letní sporty

Krčínova cyklostezka ze Sedlčan do Prčice: nová stezka Středočeského kraje

Krčínova cyklostezka vedoucí ze Sedlčan do Prčice měří cca 14 km. Trasa vede přes Radeč, Mezný a Jesenici. Minimální šířka je 2,5 metru, což umožňuje bezpečný obousměrný provoz.
Cyklostezka spojující města Sedlčany a Sedlec–Prčice byla dokončena v říjnu 2020. Je dlouhá cca 14 kilometrů. Většina trasy vede po asfaltové cestě značené jako „stezka pro pěší a cyklisty“. Ta má šířku 2,5 metru a dále 0,5 metrů zpevněných krajnic. Malé části byly provedeny jako cyklotrasy na místních komunikacích s šířkou 3,5 metru.

Sedlčanech se na stezku můžete vydat z Votické ulice nedaleko vlakového nádraží, kolem Sedleckého potoka a retenční nádrže. U nádrže začíná asfaltový povrch. Po celou dobu stezka sleduje tok potoka, občas se od něj odkloní a opět se zase vrátí. V Prčici pak stezka končí v ulici Ke Stadionu.

Trasa vede oblíbenou rekreační oblastí, význam však má i pro místní obyvatele, jimž slouží k přepravě do zaměstnání, škol či za službami. Cyklostezka byla pojmenovaná po staviteli rybníků Jakubu Krčínovi, který ze Sedlčan pocházel.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Florian Sedlčany

Hotel Florian Sedlčany

Sedlčany, Jižní Čechy
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Jižní Čechy
Divadelní kavárna Hogofogo

Divadelní kavárna Hogofogo

Svatý Jan, Jižní Čechy
Penzion Janov u Sedlčan

Penzion Janov u Sedlčan

Sedlčany, Jižní Čechy