!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Králičí ostrov Lipno nad Vltavou

Králičí ostrov Lipno nad Vltavou

Příroda
Králičí ostrov na Lipně je netradičním, ale velmi oblíbeným turistickým cílem - na ostrově o velikosti basketbalového hřiště nemají králíci přirozeného nepřítele proto zde mohou nerušeně žít a dovádět. Zpět do kotců putují až s prvními mrazíky.
Králičí ostrov nedaleko loděnice v Lipně nad Vltavou má vždy od jara do podzimu čtyřnohé chlupaté obyvatele, kteří se sem stěhují „na letní byt“. Králíci a morčata na ostrově, který je vzdálený asi 400 metrů od lipenské loděnice tráví celé léto a začátek podzimu.
 
Přes léto za nimi jezdí zaměstnanec firmy Lipnoservis, v rámci komentovaného krmení ho mohou doprovázet turisté s dětmi. Ušáci jsou na přítomnost lidí zvyklí. Je možné je krmit z ruky a často se nechají i pohladit. Komentovaná krmení se konají dvakrát týdně – vždy v úterý a ve čtvrtek v 9.00 hodin ráno. Zájemci se mohou přijet na lodi nebo šlapadle, které si lze zapůjčit v půjčovně vodních plavidel na pláži u nově vybudované beachvolejbalové arény Amenity Resort.
 
zimě žijí králíci a morčata v králíkárně u olympijského medailisty Václava Chalupy. Na ostrůvku zůstávají cca od dubna do poloviny listopadu, pak se stěhují na pevninu do králíkárny. S jarem se pak opět na Králičí ostrov vracejí. 
 

Co chlupáčům přinést k jídlu?

Základem králičího jídelníčku je dostatek vlákniny. Tráva a seno je naprostá nezbytnost a králík ho musí mít neustále k dispozici. K senu může dostat zeleninu, jako jsou například různé natě, kořenová či košťálová zelenina. Vhodná není brukvová zelenina či šťavnatá jako je například rajče nebo okurka. Ideální je seno, tráva nebo mrkev. Zvířata si také pochutnají na starém chlebu a rohlících.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí