Úvod > Co chcete dělat? > Kovozoo Staré Město - originální zoo na Slovácku

Kovozoo Staré Město - originální zoo na Slovácku

Zážitky
Ojedinělou zoo v celé Evropě najdete na Slovácku ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V současné době ji obývá již více než 250 zvířátek vytvořených z kovového šrotu. Hledáte nevšední místo, kde je možné se zabavit, inspirovat a něco se naučit?
Kovozoo je zcela originální zoologická zahrada se zvířaty ze starého kovového šrotu. Cílem projektu je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného šrotu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

V areálu se nachází také další atrakce jako maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610, vláček Steelinka, vyhlídkové lávky, Porodnice Kovozoo, Kongresové centrum, Muzeum veteránů, Muzeum zemědělství a nepřeberné množství exponátů průmyslové, hasičské a zemědělské techniky.

Zvířata jsou v životní velikosti a překvapí svou propracovaností a dokonalostí. Takové využití kovového šrotu jste ještě neviděli!  A jaká zvířata zoo obývají? Žirafy, sloni, velbloudice Ajša, mrož Ambrož, los Karlos, gorila Minerva, gepardi, koně, nosorožci, pštros, želvy, koně, krokodýli, různé druhy ryb..... ale i labuť, lama, bizon a spousta dalších. Kromě kovových zvířat u nás ale uvidíte desítky dalších exponátů - věcí, které z našeho života již třeba i vymizely, ale my na ně zapomenout nechceme.
Celý popis
Naposledy změněno: 1. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Korzár Velehrad

Penzion Korzár Velehrad

Velehrad, Východní Morava
Obytný vůz - nezávislost, pohodlí a zážitky

Obytný vůz - nezávislost, pohodlí a zážitky

Staré Město, Východní Morava
Kafec U Komína Uherské Hradiště

Kafec U Komína Uherské Hradiště

Uherské Hradiště, Východní Morava
Vinařství Jakubík

Vinařství Jakubík

Zlechov, Východní Morava