Úvod > Co chcete dělat? > Kovozoo Staré Město – originální zoo na Slovácku
Zážitky

Kovozoo Staré Město – originální zoo na Slovácku

Ojedinělou zoo v celé Evropě najdete na Slovácku ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V současné době ji obývá již více než 300 zvířátek vytvořených z kovového šrotu. Hledáte nevšední místo, kde je možné se zabavit, inspirovat a něco se naučit?
Kovozoo je zcela originální zoologická zahrada se zvířaty ze starého kovového šrotu. Cílem projektu je ukázat malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě nepotřebného šrotu mohou vznikat věci, které jsou nejen krásné a zajímavé, ale i nadále užitečné.

V areálu se nachází také další atrakce jako maják Šrotík, loď Naděje, letadlo L610, vláček Steelinka, vyhlídkové lávky, Porodnice Kovozoo, Kongresové centrum, Muzeum veteránů, Muzeum zemědělství a nepřeberné množství exponátů průmyslové, hasičské a zemědělské techniky.

Zvířata jsou v životní velikosti a překvapí svou propracovaností a dokonalostí. Takové využití kovového šrotu jste ještě neviděli!  A jaká zvířata zoo obývají? Žirafy, sloni, velbloudice Ajša, mrož Ambrož, los Karlos, gorila Minerva, gepardi, koně, nosorožci, pštros, želvy, koně, krokodýli, různé druhy ryb..... ale i labuť, lama, bizon a spousta dalších. Kromě kovových zvířat u nás ale uvidíte desítky dalších exponátů – věcí, které z našeho života již třeba i vymizely, ale my na ně zapomenout nechceme.

Novou dominantou kovozoo je od roku 2020 sedmimetrová skulptura vrby nazvaná Strom života. Umělečtí kováři Vojtěch Sousedík a Jakub Vaňhara na ní pracovali od jara roku 2019. Kovová vrba váží téměř čtyři tuny, průměr její koruny je 7,5 metru. Na větve bylo použito 1 300 metrů řetězu. Celková doba výroby byla téměř 600 hodin. V kovozoo přibylo také 30 vzrostlých stromků různých druhů od smrku, přes javor, habr, hloh, platan, akát až po borovici. Stromy pracovníci zasadili do kovových květináčů, původně ocelových tanků na jablečnou dřeň zakoupených od potravinářské firmy.

Novinkou sezóny 2021 je otevření kovárny. Využijte této příležitosti a přijďte se seznámit s našimi mistry kováři.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Korzár Velehrad

Penzion Korzár Velehrad

Velehrad, Zlínský kraj
Kafec U Komína Uherské Hradiště

Kafec U Komína Uherské Hradiště

Uherské Hradiště, Zlínský kraj
Vinařství Jakubík

Vinařství Jakubík

Zlechov, Zlínský kraj