Úvod > Co chcete dělat? > Koupání i potápění v lomu Srní
Koupání i potápění v lomu Srní
"> "> "> Hlavní vstup do vody "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Koupání i potápění v lomu Srní

Lom Srní u Hlinska poskytuje zázemí nejen potápěčům ale i ostatním milovníkům vody. Pokud hledáte místo s čistou vodou ke krátkému odpočinku nebo i několikadennímu kempování tak tohle patří k jedněm z nejlepších na Vysočině.
Lom Srní u Hlinska patří k lomům, kde se v první polovině minulého století těžila, podobně jako v ostatních lomech v okolí, kvalitní hlinecká žula. Koncem 50tých let byla těžba uzavřena a v prostoru nad lomem byl provozován kovošrot. Dlouho měl proto ne příliš lichotivou přezdívku Kovošrot. Po revoluci byl navrácen původním majitelům a r. 2014 prodán i s okolními pozemky potápěčské škole Top Dive. Od té době zde postupně probíhá rekultivace -  částečně byly odstraněny náletové dřeviny znečisťující vodu, zrekultivovány haldy odpadního kamene a vybudováno zázemí pro potápěče i ostatní návštěvníky lomu. V současné době zde najdete půjčovnu pot. výstroje, stánek s občerstvením, toalety, sprchy i možnost jednodužšího ubytování v podkroví, mobilheimech nebo vlastních stanech či karavanech.

Nejedná se samozřejmě o klasický kemp či koupaliště ale celý projekt směřuje k vytvoření přírodního areálu, který navštěvují především příznivci krásné čisté vody a přirody. I pokud nejste certifikovanými potápěči tak můžete pod dohodě nahlédnout pod hladinu lomu v doprovodu prefesionálního průvodce. K vidění je zde potopená plachetnice, letadlo i autobus ale nelepší zážitky nabízí stejně setkání s místními obyvateli – bílými sumci, štikami, candáty, okouny, velkými kapry kteří čekají na krmení, karasy a další vodní drobotinou...

Provozovatel

Lom Srni s.r.o

Lom Srní 1706,
Predklasteri
539 01 Hlinsko
Tel.:
+420 777 060 596
Email:
info@lomsrni.cz
Email:
pavel@topdive.cz
GPS:
49,777356 15,881617
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 25 Kč

Poznámka:Mimo sezónu (květen-září) je vstup zdarma.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Roubenka Melánka u Hlinska

Roubenka Melánka u Hlinska

Hlinsko, Pardubický kraj
Design apartmány Vysočina u Hlinska

Design apartmány Vysočina u Hlinska

Hlinsko, Pardubický kraj
Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinecký pivovar Rychtář

Hlinsko, Pardubický kraj
Hamerská krčma

Hamerská krčma

Hlinsko, Pardubický kraj