!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kostel sv. Vojtěcha v Dejvicích
Památky

Kostel sv. Vojtěcha v Dejvicích

Kostel je centrem rozsáhlého komplexu, který je sídlem Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Prostory kostela v minulosti sloužily jako nahrávací studio Supraphonu nebo zasedací sál určený pro politická jednání Rady vzájemné hospodářské pomoci. Nyní opět slouží církvi.
Hlavní vstup do prostorné trojlodní baziliky s výraznou kopulí a dvěma věžemi se nachází z druhé strany, z ulice Kolejní.

Kostel sv. Vojtěcha byl postaven v letech 1925 – 1927. Po uzavření vysokých škol za německé okupace byl seminář vystěhován (fakulta uzavřena jako všechny ostatní vysoké školy) a v budově sídlilo ministerstvo pošt. Po nástupu komunismu byl objekt církvi opět zabaven a sloužil různým účelům, například redakci mezinárodního časopisu Otázky míru a socialismu. Na přelomu 70. a 80. let byla sakrální architektura kostela radikálně a necitlivě přestavěna, aby kostel sloužil jako přednáškový sál.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 10. 2019