Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mohelnici nad Jizerou
Památky

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mohelnici nad Jizerou

Kostel je datován do poslední čtvrtiny 12. století a vystavěn byl v románském slohu z hruhoskalského pískovce.
Kostel je vystavěn z pravidelného řádkového zdiva, jednotlivé řádky se liší ve své výšce. Každý kvádřík zdiva stavby byl přesně opracován, materiálem je hruboskalský pískovec.

V roce 1876 byl kostel rekonstruován J.Mockerem. Purisatická přestavba kostel velmi změnila. Byla upravena a zvětšena okna, vyměněn strop v lodi a zbudována kamenná sakristie na severní straně lodi. Ta je sklenuta křížovou klenbou. Také byl přemístěn hlavní vchod na západní stranu. Bylo vystavěno schodiště z úrovně terénu, díky němuž je přístupná empora i od zvonice. Ve zvonici bývaly umístěny 4 zvony s nápisy hovořícími o době jejich vzniku, o donátorech a zvonařích, jimž vděčily za svůj vznik.

Modlitební lavice a oltář jsou dílem lidových řezbářů Dominika a Petra Buškových, kteří se podíleli také na řezbářské výzdobě zámku Sychrova.

 

Kurz roubování

Máte na zahradě starou jabloň, která plodí úžasná jablka? Ani nevíte, co je to za odrůdu, ale chcete ji zachránit stůj co stůj. Nebo jste šli podzimní krajinou a utrhli jste si z větve jablko? Kousli jste do něj a jeho trpká chuť vás očarovala – nadosmrti jste propadli výrobě cideru!
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Koncert kapely Džezvica v Sychrováku

Balkánská hudba, netradiční nástroje, podmanivý vícehlasý ženský zpěv, harmonika, violloncelo, kytara, příčná flétna, cajon... přijďte si poslechnout a zatančit na skvělou kapelu Džezvica! A dát si třeba dobré sychrovácké místní pivo a něco dobrého k jídlu.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Valentýn v prvorepublikové vile

Nabízíme zvýhodněný Valentýnský balíček s přespáním v Českém ráji.
Branžež, Středočeský kraj

S hlavou v oblacích

Česká bombová akční komedie o téměř dokonalém zločinu v podání Divadelní společnosti Vojan z. s. Český Dub.
Všelibice, Liberecký kraj

Zřícenina hradu Zásadka

Původně gotický hrad ze 14. století později přestavěn na renesanční zámeček. Zříceniny sídla stojí na vysokém prudkém břehu nad soutokem Jizery a Mohelky asi 5 km od Mnichova Hradiště.
Mohelnice nad Jizerou, Středočeský kraj

Přírodní památka Vrch Káčov

Na vrchu Káčov u Mnichova Hradiště se do výšky tyčí třetihorní sopka. Důvodem ochrany je skalní útvar vulkanického původu s kontaktními metamorfovanými horninami a nejbližší okolí v severozápadní části stejnojmenného vrchu.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Vostrov Open Air Club v Mnichově Hradišti

Vostrov je přírodní amfiteátr v obci Mnichovo Hradiště v okrese Mladá Boleslav. Nabízí bezpočet možností pro zábavu a sport, v létě navíc zpestření v podobě koncertů živých kapel či freestyle music party.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Areál rekreačních středisek Borovice Lites a Seba

Rekreační střediska se nacházejí nedaleko Mnichova Hradiště, v oblasti Českého ráje. Rekreační středisko Lites a rekreační středisko Seba leží v malebném údolí říčky Zábrdky, 9 km od Mnichova Hradiště, vzájemně vzdáleny cca 1 km.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště

Podzámecká restaurace Mnichovo Hradiště je útulnou stylovou restaurací v bezprostřední blízkosti mnichovohradišského zámku. Součástí objektu je plně vybavený apartmán.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hotel U Hroznu Mnichovo Hradiště

V centru města Mnichovo Hradiště najdete ubytování v Hotelu U Hroznu s restaurací, která se specializuje na domácí českou kuchyni. Kapacita restaurace a salonku je 68 míst, s možností pořádání nejrůznějších rodinných i firemních akcí.
Mnichovo Hradiště, Středočeský kraj

Hotel Malý Pivovar v Klášteru Hradiště nad Jizerou

Hotel Malý Pivovar v Klášter poskytuje komfortní pokoje vybavené stylovým nábytkem a dekoracemi tak, aby ladily s původními historickými prvky hotelu. Působí velice útulně a měl by uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj

Restaurace Skála v Klášteru Hradiště nad Jizerou

Restaurace Skála pod pivovarem Klášter nabízí každý den zcela netradiční prostory pro dobrý oběd, příjemnou večeři a uspořádání nejrůznějších akcí. Zázemí naší restaurace umožňuje pohodlně obsloužit 160 hostů a nechybí ani místo pro taneční zábavu.
Klášter Hradiště nad Jizerou, Středočeský kraj