Úvod > Co chcete dělat? > Technické zázemí vily Löw-Beer
Památky

Technické zázemí vily Löw-Beer

Prohlídkový okruh vás provede dosud nepřístupnými prostory technického zázemí vily a seznámí se zachovalými prvky unikátního systému teplovzdušného vytápění. Prohlídky probíhají pouze o víkendech – pravidelně v časech 10:30 a 14:30.
Prohlídka začíná krátkou videoprojekcí ve schodišťové hale. Na 3D modelu vily názorně ukáže fungování jednotlivých dobových systémů, např. teplovzdušného vytápění, plynového vytápění krbem, temperaci světlíku či ventilaci místností.

Poté si návštěvníci v doprovodu průvodce projdou některé místnosti a na místě uvidí relikty těchto systémů, jako jsou regulační mřížky, světlík na půdě nebo kaloriferová komora. Architekt Alexander Neumann totiž při stavbě rodinného domu na ul. Drobného 22 použil v letech 1903 až 1904 systém teplovzdušného vytápění (a větrání), který se jinak využíval při stavbě velkých veřejných budov (divadla, koncertní sály, banky, lázně apod.). Jeho použití v reprezentačních prostorách rodinného domu nebylo běžné a znamenalo opravdový nadstandard až luxus.

Upozorňujeme, že tato trasa není na rozdíl od stálé expozice bezbariérová (schody, nízké trámy na půdě).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí