!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Klíč k památkám - program NPÚ pro věrné návštěvníky
Zážitky

Klíč k památkám - program NPÚ pro věrné návštěvníky

Navštivte pět památek, sbírejte elektronické klíče – a šestou prohlídku získáte zdarma! Kromě toho se každoročně můžete zúčastnit slosovací soutěže o zajímavé zážitkové a věcné ceny.
Pro všechny vášnivé návštěvníky připravil Národní památkový ústav program Klíč k památkám, ve kterém naleznou více než sto hradů, zámků, klášterů a dalších zajímavých míst. Klíče se zaznamenávají načtením unikátního QR kódu v papírovém pase nebo zobrazeném na mobilním zařízení u pokladny zapojené památky.

Můžete požádat o papírový pas u pokladny kterékoli zapojené památky a při zakoupení vstupenky pak do něj získat klíč. Papírové pasy jsou k dispozici zdarma. Jeden pas platí vždy pro jednu osobu a v období 12 po sobě jdoucích měsíců od získání prvního klíče/razítka opravňuje k čerpání v pořadí šesté prohlídky zdarma. Účastník věrnostního programu s aktivovaným účtem, který získal v daném kalendářním roce aspoň jeden vstup zdarma, bude zařazen do slosování o věcné a zážitkového ceny.

Aplikaci Klíč k památkám si také lze stáhnout do mobilního telefonu – pak budete mít mobilní pas pro zaznamenávání klíčů všude s sebou.
 

Zkrácená pravidla programu

  • Nástrojem věrnostního programu Klíč k památkám je papírový nebo mobilní pas s unikátním QR kódem.
  • Papírový či mobilní pas platí vždy pro jednu platící osobu.
  • Papírový pas se stává platným po aktivaci načtením QR kódu v pokladně památky zařazené do věrnostního programu a vyplněním povinných údajů.
  • Na jedné památce zařazené do věrnostního programu lze do jednoho pasu získat pouze jeden klíč denně.
  • Účastník věrnostního programu má nárok na šestý vstup zdarma, pokud získal pět klíčů v průběhu dvanácti po sobě jdoucích měsíců od získání prvního klíče.
  • Papírový pas s pěti razítky bez řádně načtených elektronických klíčů neopravňuje účastníka věrnostního programu k šestému vstupu zdarma.
  • Vstup zdarma lze získat na jakékoliv zapojené památce s výjimkou prohlídkových okruhů s povinnou rezervací. Více informací získáte na webu klickpamatkam.cz


Klíč pro školy

Kromě věrnostního programu pro individuální návštěvníky památek nabízí Klíč k památkám také projekt pro školy a další instituce pracující s dětmi a mládeží ve věku od 6 do 15 let nazvaný Klíč pro školy. V rámci organizovaných zájezdů mládeže mohou účastníci čerpat 50% slevu ze sníženého tarifu vstupného.


Klíč k zážitkům

Projekt Klíč k zážitkům umožňuje registrovaným účastníkům programu Klíč k památkám další výhodnou slevu u poskytovatelů služeb v oblasti cestovního ruchu, kteří mají provozovny v blízkosti památkového objektu. Návštěvníkům památek účastnícím se věrnostního programu, tedy držitelům tzv. papírového či mobilního pasu, nabízejí slevu ve výši nejméně 10 % z ceny vybraných služeb či zboží.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019