Úvod > Co chcete dělat? > Keltská restaurace a čajovna Avalon ve Valticích
Gurmánská turistika

Keltská restaurace a čajovna Avalon ve Valticích

Buďte vítáni poutníci z krajů dalekých i blízkých, kteří v dobrém přicházeti ráčíte! Hle, bájný Avalon jste objevili, místo, kde všeho dostatek jesti a kde mohou tělo i duše spočinouti.
Legenda praví, že Avalon je ostrov, na kterém se rozprostírá keltský ráj. Je to místo klidu, kam odešel král Artuš po své smrti.Místo, kde je ukryt Svatý Grál, zdroj veškerého poznání. Je zde dostatek potravy pro tělo i duši, dokonalá harmonie, kde není žádných nemocí ani jiných strastí.

Tento dům jehož původ sahá do dávného středověku, o čemž svědčí původní kamenné zdi a středověká studna na zahrádce, nám 5.6.2003 odkryl své tajemství. V místech, kde právě sedíte, jsme při výkopových pracích nalezli velké množství 2 500 let starých keltských střepů, které zde můžete vidět. To nás inspirovalo k tomu, abychom přiblížili naše historické kořeny i vám, a to stylizací restaurace do tohoto období našich dějin.

Keltové patřili k prapůvodním obyvatelům Střední Evropy a položili základy naší duchovní kultury, o kterých se obecně mnoho neví. Dalšími duchovními kolébkami lidstva byla Čína, Indie, Egypt a v Americe civilizace starých Toltéků. Avalon by měl být místem povznášejícím člověka na duši a napomáhajícím uvědomit si krásu života, jeho podstatu a smysl. Ve druhém patře je prostor věnovaný osobnímu růstu, zdraví a sebepoznání.

Probíhají zde semináře, kurzy a přednášky zaměřené na léčení, zdravý způsob života, psychologii a filozofii. Poskytuje také možnost setkání se zajímavými lidmi a uměleckými zážitky v podobě výstav a koncertů.

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Valtice

Penzion Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Zámecký hotel Valtice

Zámecký hotel Valtice

Valtice, Jihomoravský kraj
Hotel Hubertus ve Valticích

Hotel Hubertus ve Valticích

Valtice, Jihomoravský kraj