Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Kavárna & Restaurace Savoy
Gurmánská turistika

Kavárna & Restaurace Savoy

Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.
Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.


Kavárnu Savoy, s oblibou vyhledávanou elitou brněnské společnosti, zřídil známý kavárník Jan Nekvapil v roce 1929, který pocházel z rodiny pražského hostinského. Tomu se podařilo vybudovat vyhlášené místo s komfortním vybavením a dokonalou obsluhou až pro tisíc hostů.
 
Postupem času se z budovy vytratil život. Z architektonicky cenného a kdysi reprezentativního podniku se bohužel zachovala jen nepříliš přitažlivá fasáda. Interiéry kavárny včetně jejího vybavení byly téměř zcela znehodnoceny počátkem 50. let při její nešetrné přestavbě na prodejnu s textilem zbožím, která tam fungovala bezmála čtyři desetiletí.
 
Na začátku devadesátých let začalo nad někdejší kavárnou Savoy svítat, když se majitel objektu rozhodl v prostorách zřídit znovu kavárnu. Z nadějného záměru však nakonec sešlo a kavárna ještě dlouho potom sloužila jako obchod s nejrůznějším zbožím.
 
Teprve v roce 2008 byly prostory očištěny od pozdějších necitlivých zásahů a podnik se vrátil ke svému původnímu účelu. Interiéry ani fasáda sice nebyly obnoveny tak, jak by si tato výjimečná ukázka meziválečné stavební kultury zasloužila, základní dispozice velkoryse řešeného prostoru a některé dochované autentické prvky vybavení však alespoň do jisté míry evokují atmosféru zlaté doby brněnských kaváren, mezi nimiž Savoy zaujímala jedno z předních míst.
 
Pokud hledáte skvělé jídlo, kvalitně připravenou kávu, poctivé zákusky nebo domácí limonády, přijdete si zde na své. Široký výběr jídelního menu obsahuje například husí paštiku, tomatovou polévku, hříbkové krémové risotto, hovězí steak či burger z vyzrálého jihoamerického masa.
 
Ve večerních hodinách se kavárna mění na tančírnu s výukou tanců ve stylu swingu, RnB, tanga, salsy a jiných latinskoamerických tanců. V chladných měsících si pak můžete kávu vychutnat za doprovodu živé klavírní hudby. Neváhejte a přijďte okusit dokonalé spojení tance, příjemného posezení, výtečné kávy i nabídky jídel restaurace Savoy.
 
Aby toho nebylo málo, prostory mohou sloužit i pro firemní večírky, školení, svatbu nebo narozeninovou oslavu. Pronajmout si můžete klimatizovaný salónek s kapacitou 40 osob, část nebo celou restauraci s kapacitou až 300 osob.
 

Velikonoční vlak do neznáma 2023

Velikonoční vlak do neznáma, plný dobrodružství a skvělých lidí, kteří pátrají po dobrodružství.
Brno, Jihomoravský kraj

Česko-německé vztahy

Výstava se věnuje vývoji a proměně česko-německých politických vztahů mezi léty 1989 a 1997. Ukazuje komplikovanost vzájemných jednání a hledání kompromisu mezi minulostí, přítomností a budoucností.
Brno, Jihomoravský kraj

Festival Serial Killer – Mezinárodní festival seriálů v Brně

Festival Serial Killer nabízí premiéry těch nejkvalitnějších seriálových novinek z celé Evropy. Pátý ročník se koná od 19. do 24. září 2023 v Brně!
Brno, Jihomoravský kraj

Julia Kručak

Pohled do života rodiny, kterou spojuje vzájemné pouto, úcta k tradicím i živelná radost ze všeho krásného a radostného. To vše pak v konfrontaci s bolestnou zkušeností ohrožení národa.
Brno, Jihomoravský kraj

Jakubské náměstí v Brně

Jedinečné místo s výjimečnou atmosférou v Brně – Jakubské náměstí aka Jakubák.
Brno, Jihomoravský kraj

Kostnice u sv. Jakuba v Brně – druhá největší kostnice v Evropě

Unikátní kostnice se nachází u kostela sv. Jakuba a je druhou největší kostnicí v Evropě, prvenství drží pařížská kostnice. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc.
Brno, Jihomoravský kraj

Saunový železniční vagon ve Veselí nad Lužnicí

Saunovat se za jízdy v rychlosti až 80 km/h a z oken sledovat ubíhající krajinu? To bude možné díky světovému prototypu saunového vagónu. Ten vznikl za necelé čtyři měsíce pod rukama dobrovolníků kolem projektu VlakFest.
Brno, Jihomoravský kraj

Náměstí Svobody v Brně zvané Svoboďák

Největším a zároveň nejstarším brněnským náměstím je náměstí Svobody. Je místem mnoha kulturních akcí a setkávání.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Element Restaurant & Bar v Brně

Element v sobě kloubí prvotřídní gastronomii a koktejly. Za jejich světem inspirovaným menu z lokálních surovin stojí zcestovalý šéfkuchař Tomáš Reger, který nasbíral gastronomické zkušenosti z celého světa, a jeho jídlo doplňují drinky od barmanského šampióna Jana Lišky.
Brno, Jihomoravský kraj

Jean Paul´s Restaurant v Brně

Restaurace o třech patrech si vyrábí vlastní těstoviny, spaghetti připravují v parmazánovém bochníku a vinotéku mají plnou skvělých italských, moravských a španělských vín. Správná volba, když máte chuť na čerstvé ryby, mořské plody, italské krémové risotto nebo velké obědové saláty.
Brno, Jihomoravský kraj

Shot bar v Brně

Nově otevřený bar v centru Brna nabízí široký výběr prémiových destilátů z celého světa.
Brno, Jihomoravský kraj

Výčep Na stojáka na Jakubském náměstí v Brně

Výčep Na stojáka se nachází pár desítek metrů za kostelem sv. Jakuba v Brně. Milovníkům piva nabízí pivo z menších pivovarů v perfektní kvalitě a pivní speciály. Nechybí ani obědové menu a nejrůznější pochoutky k pivu.
Brno, Jihomoravský kraj