!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kavárna & Restaurace Savoy
Gurmánská turistika

Kavárna & Restaurace Savoy

Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.
Legendární kavárna zbudovaná za první republiky, nyní opět ožívá a vrací se ke svému původnímu účelu. Budova i prostory prošli řadou rekonstrukcí, kavárna však neztrácí na svém půvabu a navazuje na zlatou éru brněnského kavárenství.


Kavárnu Savoy, s oblibou vyhledávanou elitou brněnské společnosti, zřídil známý kavárník Jan Nekvapil v roce 1929, který pocházel z rodiny pražského hostinského. Tomu se podařilo vybudovat vyhlášené místo s komfortním vybavením a dokonalou obsluhou až pro tisíc hostů.
 
Postupem času se z budovy vytratil život. Z architektonicky cenného a kdysi reprezentativního podniku se bohužel zachovala jen nepříliš přitažlivá fasáda. Interiéry kavárny včetně jejího vybavení byly téměř zcela znehodnoceny počátkem 50. let při její nešetrné přestavbě na prodejnu s textilem zbožím, která tam fungovala bezmála čtyři desetiletí.
 
Na začátku devadesátých let začalo nad někdejší kavárnou Savoy svítat, když se majitel objektu rozhodl v prostorách zřídit znovu kavárnu. Z nadějného záměru však nakonec sešlo a kavárna ještě dlouho potom sloužila jako obchod s nejrůznějším zbožím.
 
Teprve v roce 2008 byly prostory očištěny od pozdějších necitlivých zásahů a podnik se vrátil ke svému původnímu účelu. Interiéry ani fasáda sice nebyly obnoveny tak, jak by si tato výjimečná ukázka meziválečné stavební kultury zasloužila, základní dispozice velkoryse řešeného prostoru a některé dochované autentické prvky vybavení však alespoň do jisté míry evokují atmosféru zlaté doby brněnských kaváren, mezi nimiž Savoy zaujímala jedno z předních míst.
 
Pokud hledáte skvělé jídlo, kvalitně připravenou kávu, poctivé zákusky nebo domácí limonády, přijdete si zde na své. Široký výběr jídelního menu obsahuje například husí paštiku, tomatovou polévku, hříbkové krémové risotto, hovězí steak či burger z vyzrálého jihoamerického masa.
 
Ve večerních hodinách se kavárna mění na tančírnu s výukou tanců ve stylu swingu, RnB, tanga, salsy a jiných latinskoamerických tanců. V chladných měsících si pak můžete kávu vychutnat za doprovodu živé klavírní hudby. Neváhejte a přijďte okusit dokonalé spojení tance, příjemného posezení, výtečné kávy i nabídky jídel restaurace Savoy.
 
Aby toho nebylo málo, prostory mohou sloužit i pro firemní večírky, školení, svatbu nebo narozeninovou oslavu. Pronajmout si můžete klimatizovaný salónek s kapacitou 40 osob, část nebo celou restauraci s kapacitou až 300 osob.
 
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí